Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

‘Kadınlara fırsat verilmeli’


Karasu Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM) ve Giysi Bankasını ziyaret eden Yüce, Karasu'da temel hizmetlerin yanında sosyal anlamda büyük girişimlerin olduğunu ifade etti.

Sosyal belediyecilik

KARGEM'de incelemelerde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Davut Yüce, Karasu Belediyesince ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kurulan Giysi Bankasını da gezerek yetkililerden bilgi aldı. Kadın istihdamına yönelik açılan KARGEM kurslarının bir sosyal belediyecilik anlayışı olduğunu belirten Yüce, "Giysi Bankası güzel bir çalışma anlayışıdır. Burada hem ikinci el hem sıfır kıyafetleri vatandaşlarımızı rencide etmeden, insani ve İslami ölçülerde arkadaşlarımız ulaştırmaktadır ve vermektedirler. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak, elimizden gelen yardımı yapacağız” dedi.

Bütçeye katkı

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Kadınlar kursta yaptıkları malzemeleri, belediyeye ait reyonda satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Kadınların ekonomik ve sosyal gelişimini sağlamak adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. İş hayatında kadınlara daha fazla fırsatlar verilmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Püskül Tatlı da, 5 ay gibi kısa sürede 3 bini aşkın ihtiyaç sahibi aileye ulaşarak giysi yardımında bulunduklarını belirterek, vatandaşlara daha çok yardım çağrısında bulundu. 

1 Şubat 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 650 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın