Günün Tarihi:21 Eylül 2019

‘Arkanızdayız’ diyenler şimdi karşımızda


Taksi dolmuş durak başkanları ile biraraya gelerek 8+1 uygulamasına geçiş sürecini konuşan Başkan Canbaz, “Geçmişte ‘Sonuna kadar arkanızdayız başkanım’ diyenler şimdi çok istedikleri bu uygulamanın karşısında duruyorlar” dedi.

Yeni uygulama

Başkan Canbaz, taksi dolmuş durak başkanları ile bir araya gelerek, 8+1 uygulamasına geçiş sürecini konuştu. Esnafın koltuk artırımı konusunda uzun süreden bu yana kendilerine istekte bulunduklarını ifade eden Canbaz, “Bunun için çalmadığımız kapı kalmadı. Sonunda Büyükşehir Belediye Başkanımız esnafımızın beklentilerine yanıt vererek bu düzenlemenin hayata geçirilmesine ön ayak oldu. Şimdi bu uygulamaya geçtik. Bize geçmişte ‘Koltuk artırımı istiyoruz, araçlarımızı yenilemek istiyoruz. Hangi kapıyı çalmamız gerekirse çalalım. Sonuna kadar arkanızdayız başkanım’ diyenler şimdi çok istedikleri bu uygulamanın karşısında duruyorlar” diye konuştu.

‘Boş umutlara kapılmayın’

Esnafın aklının gerçeği yansıtmayan sözlerle karıştırıldığını anlatan Başkan Canbaz, “Büyükşehir Belediyesi ruhsat katılım bedelini belirledi ve belirlediği bu tutarın tamamını almadan hiçbir esnafa çalışma ruhsatı vermiyor, vermeyecek de. Kimse ben bu paranın şu kadarını yatırırım ruhsatımı alırım, nasıl olsa bu fiyat düşer diye beklemesin. Fiyat konusunda esnafın tek muhatabı Büyükşehir Belediyesi’dir. Yüzlerce esnafımız katılım bedelini ödeyerek yeni ruhsatını aldı. Almayanlar ise farklı bir beklenti içerisine girmeden bir an önce ruhsatlarını yenilemeli, ticaretlerine devam etmeliler” şeklinde konuştu.

Mağdur olmayın

Bu uygulamada halen yer almayanların 8+1’e geçen esnafın haklarını gasp ettiklerini belirten Başkan Canbaz, “Sen farklı hesaplar içindesin, parasını yatırıp ruhsatını alan, aracını yenileyen esnafın günahı ne? Onlar da ‘Tek kuruş vermeyiz’ diyerek bu işi çözümsüzlüğe götürmek için diretemezler miydi? Oysa biz bu işten ekmek yiyoruz. Ruhsatlarını aldılar. Şimdi yeni araçlarla vatandaşımıza hizmet veriyorlar. Esnafımızın bu çabasını göz ardı edemeyiz. Ruhsatlarını almayan esnafımızın mağdur olmamaları için bir an önce bu uygulamada yerini almalılar” ifadelerini kullandı.

3 Şubat 2017 , Cuma Bu haber toplam 613 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU