Günün Tarihi:19 Şubat 2019

Alemdar KETEM’de


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 4 Şubat Dünya Kanser Günü münasebetiyle Serdivan Sağlıklı Yaşam Merkezi KETEM'i (Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi) ziyaret etti.

Bilgi aldı

İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Yasin Çatalbaş’ın da hazır bulunduğu ziyarette Başkan Yusuf Alemdar, KETEM sağlık personelinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kanserde erken teşhisin önemine değinen Başkan Alemdar, kansere bağlı erken ölümlerin engellenmesi,  kansere karşı yaşam oranlarının ve yaşam kalitesinin arttırılması amacıyla 2015 yılında Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü ile imzalanan protokolle KETEM’in faaliyete geçtiğini ve iki yılda 10 binden fazla kişiye sağlık taraması uygulandığını ifade etti.

Ücretsiz nakil

KETEM’in kansere karşı mücadele ederek toplum sağlığını koruma noktasında önemli bir görev üstlendiğini belirten Alemdar, Belediye tarafından organize edilen servis araçlarıyla Sakarya’daki tüm ilçelerden Serdivan’daki tarama merkezine vatandaşların ücretsiz olarak nakil edildiğini ve tetkiklerde şüpheli bulgular olması halinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ortak protokol 

Serdivan Belediyesi ve Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ortak protokolü kapsamında müracaat eden vatandaşlar için herhangi bir sosyal güvence şartının aranmadığını belirten Alemdar, Serdivan Sağlıklı Yaşam Merkezi’nden tüm vatandaşların ücretsiz olarak faydalanabileceğini ifade etti. Konu ile ilgili KETEM yetkililerinden yapılan açıklamada, kanser taraması yaptırmak isteyenlerin 211 00 23 ve 211 01 50 numaralı telefondan randevu alabileceği gibi Serdivan Belediyesi hizmet binası yanındaki merkeze gelerek tarama işlemlerini gerçekleştirebileceği belirtildi.

4 Şubat 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 770 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın