Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Çelik, esnafla buluştu


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Geyve Küçük Sanayi Sitesini ziyaret etti. Esnafın sorunları çözeceklerini ifade eden Çelik, “Küçük işletmeler bizler için çok önemli. Sizler bizim için sanayi aktörlerisiniz” dedi.

Sanayi ziyareti

Bakan Yardımcısı Çelik’i, Belediye Başkanı Murat Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak, Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri karşıladı. Belediye Başkanı Murat Kaya makamında ağırladığı Çelik’e bu güne kadar ilçede yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aktardı. Bakan Yardımcısı Çelik, Başkan Kaya ve beraberindekiler, Geyve Küçük Sanayi Sitesini ziyaret ederken ziyarette kayyum görevlisi ve Umurbey Mahallesi Muhtarı Osman Önal, Küçük Sanayi ile ilgili bilgiler verdi.

Tapular alınacak

Banka ile ilgili yazışmaların bittiğini belirten Önal, “İpoteklerin kaldırılması için bankaya70 – 80 bin TL civarında bir para yatırıldığında hemen tapuları alabileceğiz. Yaklaşık 60 kişi tamamen işlerini bitirdi. Bir kısmı borcunun %60-70’ni bitirdi. 15 tane de kooperatifin boş dükkânı var. Önümüzdeki hafta genel kurul yapılacak ve yeni yönetim seçilecek. Kayyum süresi bitti. Avukat ile birlikte yeni seçilecek yönetime destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Sizin için geldim’

Bakanlığın çalışma alanı gereği, sanayi esnafı olarak yaşadıkları sıkıntıları yakından bildiğini ifade eden Çelik, “Katkılarınız ile yaptığınız bir eser bu çarşı. Yaşadığınız sorunlar ile ilgili olarak gelen görevli arkadaşlarımız ile bir kaç adımda katkımız oldu. Bizlerde sanayici esnafımızın işinin peşinde olmasını istiyoruz. Bizler de bakanlık olarak işlerde bir gecikme aksama varsa devreye girip sorunu çözmeye varız. Küçük işletmeler bizler için çok önemli. Sizler bizim için sanayi aktörlerisiniz. Başkanımızın organize sanayi ye yönelik girişimleri var, o konuyu da takip ediyorum. Sizlerle birlikte olmak ve sizleri ziyaret amaçlı geldim” diye konuştu.

Gereken yapılacak

Sanayi Esnafları Belediye Başkanı Murat Kaya’ya, direklerdeki lambaların yanmadığını ve ara yollarda bazı bozuk bölümler olduğunu aktardı. Başkan Kaya kısa açıklamasında; en kısa sürede çözülmesi için gerekenin yapılacağını belirtti. 

5 Şubat 2017 , Pazar Bu haber toplam 633 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın