Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

YGS’ye hafıza desteği


Serdivan Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı)’ ye girecek öğrencilere görsel hafıza teknikleri ile destek oluyor.

Sakarya Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda 12. sınıf ile YGS’ye hazırlanan mezun öğrencilere yönelik gerçekleşecek ücretsiz eğitim programında öğrenciler, iki gün boyunca Coğrafya alan bilgilerini etkili görsel tekniklerle tazeleyerek sıfırdan hafızalarına kaydedecek. Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak YGS(Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı) öncesi sınava girecek öğrencilerin Görsel Hafıza Teknikleri yöntemini ile Coğrafya bilgilerini pekiştireceği belirtilirken sonraki günlerde ise Tarih ve Edebiyat derslerine yönelik aynı çalışmanın yapılacağı bildirildi. 11-12 Şubat (Cumartesi ve Pazar) günleri 09.00-17.00 saatleri arasında Sakarya Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleşecek olan ücretsiz görsel hafıza teknikleri eğitimine, YGS'ye girecek tüm öğrencilerin katılabileceği belirtilirken katılımcılara, seminerde öğrendikleri metodları sonradan tekrar uygulayabilmeleri için eğitim CD’si hediye edileceği bildirildi.

12 Şubat 2017 , Pazar Bu haber toplam 639 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama