Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Proje start aldı


Erenler Belediyesi, ilçenin tüm çehresini etkileyecek olan çalışmanın pilot bölgesinde çöp konteynerlerinin yer altına alınma projesini başlattı.

İncelemede

Erenlerde çöp konteynerlerinin yer altına alınma projesi, pilot bölge olarak seçilen Dilmen Mahallesi’nden uygulamaya başlandı. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk de, uygulamanın yapıldığı alanda incelemelerde bulundu.

Temiz Erenler

Proje ile ilgili olumlu geri dönüşler olduğunu belirten Başkan Öztürk; “3,5 ton çöp alma kapasitesine sahip 20 adet yerüstü ve 60 adet de yeraltı konteynerlerimiz gelmeye devam ediyor. Bu sistemde çöpünüzü attığınız zaman, üzerindeki kapağını kapattıktan sonra çevresinde kötü koku oluşmuyor. Daha temiz bir Erenler için tüm çöp konteynerlerimizi pilot bölge olarak seçtiğimiz dilmen mahallesinden başlayarak yeraltına indirmeye başladık. Böylelikle oluşabilecek çevresel fiziki görüntü ortadan kalkarken, pis kokulardan da Erenlerimizi arındırmış olacağız” dedi.

Çok beğendikleri

Başkan Öztürk, “Hedefimiz Erenler halkına en iyi hizmeti dünya standartlarında sunabilmek.  Vermiş olduğumuz bir sözümüzü daha yerine getiriyor olmanın, şehir estetiği ve halk sağlığı açısından önemli bir projeye daha imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Halkımızdan aldığımız geri dönüşlerde bu projemizi çok beğendiklerini bize iletiyorlar. Erenler halkı her zaman hizmetin en iyisini en kalitelisini hak ediyor biz de elimizden geldiği kadar hizmetlerimizi en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz” dedi.

15 Şubat 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 666 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama