Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Avukatlar eğitimi bitirdi


TBB ve Sakarya Barosu Staj Eğitim Merkezi çalışmaları kapsamında 45.si düzenlenen eğitim programı başarı ile tamamlandı.

Temel oluşturacak

Afyonkarahisar, Balıkesir, Kırşehir, Muğla, Sinop, Van baroları ile birlikte Sakarya Barosu üyesi 20 stajyer avukatın da katıldığı programda, 127 stajyer avukat eğitim aldı. Türkiye Barolar Birliği tarafından eğitim kalitesinin yükseltilmesinin amaçlandığı programda stajyer avukatlara, mesleğe başlama aşamasında kendilerine temel oluşturacak avukatlık hukuku, meslek kuralları ve etiği, avukatlık mesleğinin özellikleri, avukatın hak ve yükümlülükleri, hitabet ve beden dili konularında eğitim verildi.

Hak kazandılar

Türkiye Barolar Birliği Ayaş Tesisleri’nde düzenlenen 6 günlük yoğun eğitim programı dahilinde Anıtkabir ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni de ziyaret eden stajyer Avukatlar, programın ardından belgelerini almaya hak kazandılar. Eğitimin son gününde düzenlenen törende stajyer avukatları yalnız bırakmayan Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Adli Yardım ve CMK Koordinatörü aynı zamanda Staj Eğitim Merkezi Üyesi Av. Alim Mert genç meslektaşlarını tebrik ederek başarılar dilediler.

Emin adımlarla

Törende kısa bir konuşma yapan Baro Başkanı Av. Zafer Kazan: “Hukuk mücadelemizde ülkemizin aydınlık yüzleri olacağına inandığım tüm genç meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Umudumuz gençliktedir. Bizler elimizden geldiğince, gücümüz yettiği ölçüde onlara bir yol açtık ve şimdi bu yolda emin adımlarla yürüme sırası sizde. Sorumluluğunuz çok büyük” diyerek başarılar diledi. Sakarya Barosu ile birlikte 127 stajyer avukata katılım belgeleri törenle verildi. 

16 Şubat 2017 , Perşembe Bu haber toplam 617 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın