Günün Tarihi:22 Mart 2019

Minik dostlarına sahip çıktılar


Ferizli Devlet Mahallesi’ndeki minikler mahallelerinde yaşayan yavru köpekler için Recep Bey Meslek ve Teknik Lisesi’nden yardım alarak yuva yaptı.

Örnek davranış

Mahallelerinde yaşayan sokak köpeklerinin üşüdüğünü gören minikler, küçük dostlarına hem yiyecek verdiler hem de onları barınak sahibi yaptılar. Miniklerden Ömer Keskin, “okula gidip gelirken soğukta titreyen bir anne köpek ve 3 yavrusunu gördük. Arkadaşlarımla birlikte bahçemizin kenarına bulduğumuz karton ve tahta parçalarından yuva yaptık. Sonra da evden getirdiğimiz yiyeceklerle sütlerle besledik” dedi.

Teşekkür ettiler

Kaymakamlıkta müdür olan Ayşegül Kaleli’ye küçük dostlarını gösterdiklerini söyleyen Keskin, “Kendisi hemen Recep Bey Meslek Lisesi’ni aradı ve küçük dostlarımıza bir barınak yapılmasını rica etti. Bir gün sonrada meslek lisesinde öğrenci olan abilerimiz tarafından yapılan barınak getirildi. Ayşegül ablamıza ve lise hocamıza, abilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Barınak

Her gün sokaktan geçerken küçük öğrencileri hayvanlarla oynarken, onlara ekmek ve yiyecekler verirken gördüğünü söyleyen Kaleli, “Onların bu davranışı çok hoşuma gidiyordu, ve çocuklarla konuşuyordum. Hayvan sevgileri gerçekten takdir edilecek derecede. Yine bir gün sokaktan geçerken önümü kestiler ve yavru köpekleri ve yaptıkları barınağı gösterdiler. Bende meslek lisesi ilgili hocalarını aradım, sağ olsunlar çocukların heyecanlarını kırmadılar. İsteklerini yerine getirdikleri içinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

19 Şubat 2017 , Pazar Bu haber toplam 528 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın