Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Güçlü bir Türkiye’ye ‘Evet’


İlçedeki yatırımları ve referandum sürecini değerlendiren Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Darbe yasası istemiyoruz, Cumhurbaşkanlığı sistemi için ‘Evet’ diyeceğiz” dedi.

Yapılacak hizmetler

Soğuk, Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve STK’larla bir araya gelerek gündemi değerlendirdi. Değerli şeylerin ancak birkaç insanın bir araya gelmesiyle elde edilebileceğini ifade eden Soğuk, “Birlik ve beraberlik içerisinde olunduğu sürece aşılmadık sorun kalmaz, hizmet kalitesi daha da artar. Birlikte ilçemize güzel hizmetler yaptık, aynı şekilde yapmaya devam edeceğiz” dedi. Ferizli’de yapılan çalışmaları da değerlendiren Başkan Soğuk, yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlattı.

Kalite artacak

Yeni ilçe hastanesinde son aşamaya gelindiğini ve önümüzdeki birkaç ay içerisinde yapımına başlanacağını belirten Soğuk, “Şu an Ferizli stadının bulunduğu mevcut yere düşünülen sentetik stat projesi ihale aşamasına geldi. Kapalı pazar yeri için de son rötuşlar yapıldı. Her ikisinin de yapımına önümüzdeki aylarda başlanacak. SGK binası ise önümüzdeki birkaç ay içerisinde faaliyete geçecek. Çalışmalarımızla ilçemizde yaşam kalitesi artacak” diye konuştu.

Sorunsuz altyapı  

Belediye hizmet binasının karşısındaki binayı Sosyal Gelişim Merkezi için Büyükşehir’e devrettiklerini söyleyen Soğuk, “Merkezin yapımına inşallah bu yıl içerisinde başlanacak. Zorlu kış şartları yüzünden sekteye uğrayan alt yapı çalışmamız önümüzdeki günlerde süratle devam edecek. Bu çalışma sona erdiğinde alt yapımız sorunsuz bir hale gelecek. Bunların yanında Aşağı Sakarya Sulama Projesi’ni birlikte gayret ederek ilçemize kazandırıyoruz. TOKİ ile ilgili ince bir çalışma başlattık inşallah ilerleyen günlerde netlik kazanacak” ifadelerini kullandı.

‘Masrafa bakmayın’

Yapılan projelere sadece masraf boyutundan bakılmaması gerektiğinin altını çizen Soğuk, “Çalışmalarımız kapsamında OSB’miz de hızla devam ediyor. Masrafsız proje olmuyor. Önemli olan projelerin ilçemize kattığı değer, halkımıza sağladığı ekonomik gelir. Çalışmalarımız sona erince ilçemizde istihdam, sosyallik ve yaşam kalitesi artacak.  Meclis ve muhtarlar toplantımızı canlı yayınlayarak işlerimizi açık ve şeffaf belediyecilik anlayışı içerisinde yürütüyoruz. Birlik, kardeşlik ruhu içerisinde ilçemize güzel hizmetler sunmaya, ilçemiz için projeler üretmeye devam edelim” dedi.

Yürümeyen sistem

Referandumla ilgili de açıklamalarda bulunan Soğuk, “Ferizli Belediye Başkanı olarak ben ‘Evet’ diyeceğim. Hatta ekibimle birlikte Referandum için sahalara ineceğiz, ‘Evet’ için gece gündüz çalışacağız. 90 yıldır parlamenter sistem bir işe yaramadığı gibi yavaşlatıyor. Ülkemiz zamanında koalisyonlardan yönetilemez bir hal aldı. Bu gidişe dur demek gerek. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile hızlı karar alınarak hizmetler daha etkin ve hızlı olacak” şeklinde konuştu.  

Güçlü Türkiye

Ferizli’nin ve ülkenin hızlı kalkınmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Soğuk, “Ülkemiz ne zaman bir kalkınma hamlesine girişse içimizdeki ve dışımızdaki Vandallar sürekli engel oldular yâda olmaya kalkıştılar. Artık darbe anayasasına dayalı sistem istemiyoruz. Gezi olaylarının, 17-25 Aralık’taki hukuk darbelerinin, 15 Temmuz gecesi darbeye kalkışanların perde arkasındakilere bir daha fırsat vermemek istiyorsak, güçlü bir Ferizli ve Türkiye’nin inşası için Cumhurbaşkanlığı sistemi önümüzde bir fırsat olacaktır” diye konuştu.

‘Evet’ diyeceğiz

Referandum süreci boyunca hoş görü ve fikirlere saygı duyulmasının unutulmaması gerektiğinin altını çizen Soğuk, “Güçlü ve daha hızlı kalkınan bir Türkiye ve Ferizli için ‘Evet’ diyoruz. Bunun için gece gündüz çalışacağız. Tüm halkımızı evet demeye davet ediyoruz. Referandum ’un ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum” ifadeleri ile vatandaşı evet demeye çağırdı.

20 Şubat 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 676 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama