Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

16 ilçede ‘Hayır’ atağı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri Engin Özkoç, Haydar Akar, Uğur Bayraktutan ve eski dönem milletvekillerinden oluşan 20 kişilik heyet, Arya Otel’de bir araya geldi. İlçe başkanların da katıldığı ve 3 gün sürecek olan toplantıda, 16 ilçe için

3 günlük çalışma

Cumhuriyet Halk Partisi, referandum sürecinde neden ‘Hayır’ diyecekleri konusunda sahalara iniyor. Dün Arya Otel’de 24. ve 26. dönemden oluşan 20 milletvekili bir araya gelerek, 3 günlük bir çalışma gerçekleştirecek. Vekillere; ilçe başkanları, parti yöneticileri ve gençlik kolları da eşlik edecek. CHP’liler bu süreçte vatandaşlara neden ‘Hayır’ diyeceklerini anlatacaklar.

Yeni anayasa

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ayça Taşkent, AK Parti’nin ülkeyi her dönemde krize soktuğunu belirterek, “Bugün yaşanan sorunların iyileştirilmek yerine, üzerine daha büyük sorunlar getirebilecek yeni anayasanın referandum aşamasında bulunuyoruz. Sakarya İl Örgütü olarak bu anlamda çalışmalara başlamıştık. Bu konuda hayırlı toplantılar yapıyoruz. Milletvekillerimize katkılarından ötürü teşekkür eder, toplantımızın hayırlı olmasını dilerim” dedi. 

Güçlü Türkiye

Taşkent’in ardından söz alan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, çocukların özgür bir Türkiye'de hakim, doktor, mühendis, polis, asker, öğretmen, işçi ve yatırımcı olmasını arzuladıklarını ifade etti. Özkoç, "Ama güçlü bir Türkiye'nin ferdi olsunlar, geleceğe güvenle baksınlar. Ölümlerin değil, yaşamın anıldığı bir Türkiye istiyoruz" diye konuştu.

Tüm demokratik

Özkoç, sadece bir siyasi partinin ideolojisinin ülkeye hakim olmasını istemediklerini belirterek, "Türkiye'de tam bir özgürlük, demokrasi istiyoruz. Arkadaşlarımızın, gençlerimizin, partililerimizin bugünkü söylemi, güçlü, tam demokratik, özgür Türkiye'dir, parlamenter sistemdir, kardeşliktir. Biz yola çıkarken, tüm parti seçmenlerine bir tek şey söylüyoruz, 'Eğer biz ellerimizi birleştirirsek, bir olursak, Türkiye'yi bir adama teslim etmeden birlikte yönetirsek, birlikte yönettiğimiz Türkiye, güçlü, özgür ve demokratik bir Türkiye olur' diyoruz" ifadelerini kullandı.

Tek adama hayır

Milletvekili Özkoç, “Bugün Sakarya’ya gelen milletvekili arkadaşlarım, ilçelere dağılacaklar. Her ilçe başkanım, birer milletvekili alıp ilçelerine gidecek. Onlar CHP’nin demokratik ve özgür düşüncelerini, vatandaşlara tek tek anlatacak. Bu Türkiye’yi, Ortadoğu cehennemine döndürmek isteyenlere karşı, milletçe dur diyeceğiz. Önemli olan, yetkiyi bir adama vermemek” dedi. 

Tek tek anlatacağız

Özkoç, “Bu Tayyip Erdoğan olur, Kılıçdaroğlu olur, Hasan olur, Hüseyin olur; hiç fark etmez. Türkiye’nin gücü birliktelikten, otokontrolden geçiyor. Bu yüzden halkımızla kucaklaşarak, onlara bu gerçekleri tek tek anlatacağız” dedi.

Sivil toplum kuruluşları

Milletvekilleri ve partililer, çalışma programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret edecek. Vekiller, çarşamba günü Sakarya'dan ayrılacak. Basına kapalı devam eden toplantıya; CHP Milletvekilleri Haydar Akar, Uğur Bayraktutan, eski dönem milletvekilleri ile ilçe başkanları katıldı. 

21 Şubat 2017 , Salı Bu haber toplam 547 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın