Günün Tarihi:19 Eylül 2019

Karasu’da yatırımlar artıyor


Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Sakarya şube başkanı Ahmet Ölmez, Karasu’daki sanayileşmenin Sakarya ekonomisine önemli bir ivme kazandıracağını söyledi.

İhracat artacak

Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Gazi Metal fabrikasında incelemelerde bulunan Başkan Ölmez, büyük ölçekli ve üretim altyapısı güçlü sanayi kuruluşları ile Sakarya’nın istihdam ve ihracatının daha da artacağını belirterek, “Karasu’daki yatırımları önemsiyoruz. Ayrıca, Gazi Metal firmasına da Karasu ilçemize yaptığı bu önemli yatırım için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Örnek tesis

Karasu’daki yatırımlarının önümüzdeki süreçlerde de devam edeceğini söyleyen Gazi Metal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Gazioğlu, “2023 yılına kadar toplam yatırımlarımız 1,5 milyar Euro’yu bulacak. Tamamlanan birinci etap için 350 milyon Euro’luk bir yatırım yaptık” dedi. Gazioğlu, Gazi Metal Karasu fabrikasının endüstri 4.0’a uygun üretim altyapısı ile örnek bir tesis olduğuna da dikkat çekerek, üretimlerinin yüzde 70’ini ihraç ettiklerini söyledi.

İstihdam genişliyor

Şu anda çalışan sayısının 350 olduğunu da ifade eden Gazioğlu, bütün yatırımlar tamamlandığında ise çalışan sayısının bin 200’e ulaşacağı bilgisini verdi. Daha sonra TÜMSİAD heyetine fabrikayı da gezdiren Gazioğlu, ziyaretlerinden dolayı TÜMSİAD heyetine teşekkür etti. 

22 Şubat 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 597 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU