Günün Tarihi:21 Ekim 2018

 

 

Sağlıkta taviz yok


Sağlık tesislerinin kalite birimi sorumlularını toplayan Genel Sekreter Sağlam, kalite çalışmalarına önem verdiklerini dile getirerek “Bu çalışmaların tam anlamıyla hayata geçmesi için çalışacağız.” dedi.

Tesis müdürleri

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, kurum bünyesindeki sağlık tesislerinin kalite birimi sorumlularıyla toplantı yaptı. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Serdivan Ek Binası Salonu'nda geçtiğimiz hafta sağlık tesislerinin müdürleriyle yapılan toplantının ardından bu hafta da kalite birim sorumlularıyla gerçekleşen toplantıda, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş ile Tıbbi Hizmetler Başkanı Opr. Dr. Özcan Öktem de hazır bulundu.

 

Standartlara uygun

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Sağlam, sağlık tesislerindeki kalite birimlerinin önemine vurgu yaparak, hastanelerdeki tüm işleyişle ilgili Sağlık Bakanlığı’nın oluşturduğu standartların uygulanması için gerekli çalışmaların tavizsiz bir şekilde yapılması talimatında bulundu.

 

Uymak zorunda

Kalite birimlerinin işleyişine büyük önem verdiklerini dile getiren Sağlam “Sağlık tesislerimizin her alanında kalite sorumlularımızın raporları ve denetimleri titizlikle takip edilecek. Bu konuda kalite birimlerine tam destek veriyoruz. Bakanlığımızın oluşturduğu standartlara, sağlık tesislerimizde en alttan en üste kadar tüm çalışanımız kesinlikle uymak zorunda. Bu çalışmaların tam anlamıyla haya geçmesi için çalışacağız.” diye konuştu. Toplantı, sağlık tesislerinin kalite birimi sorumlularının çalışmalarıyla ilgili bilgi vermesiyle son buldu.

22 Şubat 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 1008 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın