Başkan gençlere seslendi23 Şubat 2017, Perşembe

‘Sahaya indik’

Genç arkadaşlarla tek tek tanışan Başkan Toçoğlu, derneğin yürüttüğü faaliyetlerle ilgili ayrıntılı bilgiler aldı. MBDD Sakarya İl Başkanı Vardar, referandum sürecinde sahada aktif bir çalışma gerçekleştireceklerini söyledi. Milli Birlik ve Düşünce Derneği Sakarya İl Başkanı Rıza Vardar, “Biz bir gençlik yapılanmasıyız. 600 kişiye yakın bir katılımla Orhangazi Kültür Merkezi’nde bir toplantı yaptık. Bizle çalışan, ama üye olmayan gönüllü kardeşlerimiz var. Genel Merkezimiz’in organizasyonuyla 5 bin kişilik bir salon programı gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. İlçelerde de programlar düzenleyeceğiz. Cumhurbaşkanlığı sistemi ayrıştırıcı değil, birleştirici bir sistem olacak. Biz de birleştirici bir yapıya sahibiz. Genç arkadaşlarımızla beraber sahaya indik. Sizlerin de desteğini bekliyoruz” dedi.

Hizmetler hızlanacak

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmalarına başlayan Başkan Toçoğlu, “Artık bu süreçle yatıp, bu süreçle kalkıyoruz. Her fırsatta ifade ediyorum; bu bir yetki meselesi değil. Ülkemizin ileriye doğru sağlam adımlar atması gerek. Cumhurbaşkanlığı sistemiyle hizmetlerimizi hızlandıracak. Cumhurbaşkanı seçilip, ertesi gün çalışmalarına başlayacak. Aynı zamanda mecliste yasama ve denetleme görevlerini yerine getirecek” ifadelerini kullandı.

Yarışa dahil olmalıyız

Önceden koalisyon sıkıntısının yaşandığına ve ülkeye çok şeyler kaybettirdiğine dikkat çeken Toçoğlu, “Bakanlık pazarlıkları, milletvekili sayılarını dengeleyip, hükümet kurma çabaları derken, çok süreç alan dönemler yaşanıyordu. Hükümet görevine bir süre başlayamıyordu. Mesele Türkiye’yi daha hızlı karar verip, daha hızlı çalışacak bir noktaya getirmektir. Ülkemiz koalisyonlarla çok şeyler kaybetti. Bizim bir an önce medeniyet yarışına dahil olmamız gerek. Çabuk kararlar alarak işlerimizi hızlı bir şekilde nihayete erdirmeliyiz” diye konuştu.

‘Sandıklara sahip çıkacağız’

Başkan Toçoğlu, “Tek odak noktamızın 16 Nisan olması gerekli. Bu referandum oylamasını başarılı bir şekilde sonuçlandırmalıyız. Sizlerden beklentimiz büyük. Hepimizin derdi memleketimizin bekasıdır. Çocuklarımıza ve torunlarımıza daha müferreh ve yaşanılabilir bir ülke bırakmalıyız. Bu süreçte sandıklara sahip çıkılması da önemli. Bu işte gönüllü olmanız çok katkı sağlayacaktır. 25 Şubat Cumartesi günü Ankara’da düzenlenecek program ile bizler de toplantı ve gezilerimize başlayacağız. Bu dönemde herkesin yapacağı bir iş var. Allah hepimizin yardımcısı olsun” şeklinde konuştu. 

Bu haber toplam 607 defa okundu.