Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Liseliler güreşti


Okul sporlarında heyecan, bu kez Greko-Romen ve Serbest Stil Güreş Müsabakaları ile devam etti

 

17-18 Yaş Güreş İl Birinciliği Müsabakaları, Lütfü Yaman Spor Salonu’nda yapıldı.

Şampiyon Osmangazi

Okullararası Greko-Romen Güreş Müsabakaları, geçtiğimiz günlerde Lütfü Yaman Spor Salonu’nda büyük heyecana sahne olarak sona erdi. Greko-Romen Takım Kategorisi’nde Fatih Mesleki ve Teknik Endüstri Meslek Lisesi, Osmangazi Ticaret Lisesi, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kocaali İmam Hatip Lisesi okulları katılım gösterdi. Müsabakalar sonrasında Fatih MTAL adına 42-46 kg’da güreşen Bilal Turuncuoğlu 1nci, Osmangazi T.L. adına 50 kg’da güreşen Bedirhan Tatan 1nci, Kocaali İ.H.L. adına 55 kg’da güreşen Furkan Çalışkan 1nci, Fatih MTAL adına güreşen Alperen Özdoğan 2nci olurken, Osmangazi MTAL adına 60 kg’da güreşen Selimcan Karagöz 1nci, 66 kg’da güreşen Abdulsamet Başar 1nci, 74 kg.’da Sadık Sarı 1nci, Hendek İ.H.L. adına 84 kg’da güreşen Muhammet Şensoy 1nci, Osmangazi T.L. adına 96 kg’da güreşen Bedirhan Tan 1nci oldu. Greko-Romen takım halinde ise Osmangazi T.L. 1nci, Fatih MTAL 2nci, Kocaali A.İ.H.L. ve Hendek And. İ.H.Lisesi 3ncü oldu.

Serbest

Okul Sporları Serbest 17-18 Yaş Güreş İl Birinciliği’nde ise heyecan doruktaydı. 42 ve 46 kg’da Samet Yılmaz (Serdivan A.L.) 1nci olurken, aynı kategoride güreşen Arif Demir (Hürriyet A.L.) 2nci oldu. 55 kg’da Cihan Desteci (Akyazı A.İ.H.L.) 1nci, Enes Çanak (Hürriyet A.L.) 2nci, Mehmet Ali Taşdemir (Serdivan A.L.) 3ncü, 60 kg’da Musab Çapoğlu (Halit Evin İ.H.L.) 1nci, Hasan Hüseyin Uslu (Serdivan A.L.) 2nci, Burak Kaynak (Hürriyet A.L.) ve Muhamet Talha Ilgın (Fatih MTAL) 3ncülüğü paylaşan isimler oldu. 66 kg’da güreşen Abdi Akhmadov (Mefkure T.L.) 1nci, Cengiz Yazıcı (Şehit Yüzbaşı L.) 2nci, Olcay Aksu (Cumhuriyet A.L.) ve Hasan Alp Mert (Cumhuriyet A.L.) 3ncü oldu. 74 kg’da Muhammed Enes Kösemusul (Fatih MTAL) 1nci, Enes Akın (Akyazı EML.)  2nci, Emre Aktaş (Kaynarca T.EML.) ve Hikmet Doğan (Hürriyet A.L.) 3ncü,  84 kg’da Osman Kaya (Şen Piliç MTAL.) 1nci, Salih Can Şafak (Hürriyet A.L.) 2nci, Oğuzhan Akbaş (Serdivan A.L.) 3ncü oldu. Rabiye BAKAS

96 kg’da Eyüp Özçakır (Vizyon Temel L.) 1nci, Süleyman Başaran (Y.Emre A.L.) 2nci, Semih Kavi (Fatih MTAL) ve Eray Toksal (Hürriyet A.L.) 3ncü, +96 kg’da Alihan Mert Yılmaz (Akyazı A.İ.H.L.) 1nci, Ömer Demir (Satso T.A.L.) 2nci, Ensar Öztan (Hürriyet A.L.) ve Ahmet Murat Güneş (Serdivan A.L. ) 3ncü oldu.

Serbest Kategori’de takım halinde Hürriyet A.L. 17 puanla 1nci, Serdivan A. L. 13 puanla 2nci, Akyazı İ.H.L. ve Fatih MTA. Lisesi 8’er puanla 3ncü oldu. Müsabakalar sonrasında Güreş İl Temsilcisi Secati Eker, Atatürk Spor Salonu Amiri Uygar Lahna, güreş antrenörleri, yöneticiler ve hakemler başarılı olan sporculara madalyalarını takdim ettiler.

Serbest Kategori’de takım halinde Hürriyet A.L. 1nci, Serdivan A. L. 2nci, Akyazı İ.H.L. ve Fatih MTA.Lisesi 3ncü olurken, yöneticiler de kupalarına kavuştu.

Atatürk Spor Salonu Amiri Uygar Lahna, başarılı sporculara ödüllerini takdim etti.

 Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Antrenörü Oğuz Zor ödülleri teslim etti.

 Pamukovalı güreşçiler, aldıkları kupanın mutluluğunu doyasıya yaşadılar.

 Güreş Antrenörleri’nden Suat Aydın, başarılı sporculara ödüllerini takdim etti.

24 Şubat 2017 , Cuma Bu haber toplam 909 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın