Günün Tarihi:26 Mart 2019

Çocuk Akademisi’nde yeni dönem heyecanı


Serdivan Çocuk Akademisi bahar dönemi kayıtlarını tamamlayarak yeni dönem derslerine başladı. Akademi her dönem olduğu gibi bu dönem de küçük katılımcılarından yoğun ilgi gördü.

400 öğrenci

20 Şubat Pazartesi günü başlayan ve 12 hafta boyunca sürecek olan Çocuk Akademisi’ndeki eğitimlerden 2, 3, 4, 5 ve 6. sınıflardan olmak üzere 400 öğrenci istifade edecek. Öğrenciler, kulüp faaliyetleri çerçevesinde uzman eğitimcilerden; İngilizce, Zeka Oyunları, Âdâb-ı Muâşeret, Neşeli Bilim, Görsel Sanatlar, Bilim, Fikir ve Sanat, Müzik, Resim, Temel Dini Bilgiler, Karikatür, Akıl Küpü ve Geleneksel Sanatlar konularında eğitim alacak.

 

Kulüp merkezli eğitim

Kulüp merkezli eğitim modeli çerçevesinde devam zorunluluğunun olacağı Çocuk Akademisi’nde öğrenciler, içerisinde seçme eserlerin yer aldığı bin kitaplı Çocuk Kütüphanesi’nden de haftanın her günü istifade edebilecek. 25 kişilik sınıflarda gerçekleşecek eğitimlerde ayrıca öğretmenler nezaretinde çocukların okul derslerine de yardımcı olunacak.

 

Başarıya ödül var

Konu ile ilgili Akademi yetkililerinden yapılan açıklamada, çocukların el becerilerini ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla derslerin yanı sıra dönem boyunca farklı birçok aktivitenin de gerçekleştirileceği belirtilirken, bahar dönemi eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerin, dönem sonu etkinliği kapsamında gezi ile ödüllendirileceği bildirildi. 

24 Şubat 2017 , Cuma Bu haber toplam 660 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın