Günün Tarihi:19 Ekim 2018

 

 

İlçelerdeki sağlık hizmeti güçleniyor


Geyve İlçe Devlet Hastanesi’nin yapımı süren binasında incelemelerde bulunan Genel Sekreter Sağlam, “Birer birer yeni hizmet binalarına kavuşan ilçe hastanelerimizin, yenilenen fiziki yapılarıyla hizmet çeşitliliği artıyor. Bölge halkı kendi ilçesinde bir

Toyota-Sa Hastanesi

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam ile Tıbbi Hizmetler Başkanı Opr. Dr. Özcan Öktem, İdari Hizmetler Başkanı  Dr. Hasan Bektaş ve Mali Hizmetler Başkanı Ahmet Kemiksizoğlu,  Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesi Başhekimliği’ne atanan Uz.Dr. Hayal Uzelli Şimşek’e “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Yeni bina

Ziyarette, Toyota-Sa Hastanesi’nin rezitasyon projesi ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak yeni hizmet binasıyla ilgili ayrıntılarda konuşuldu. Ziyarette, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü V. Abdurrahman Kandemir, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Kevser Alikılıç da hazır bulundu.

Geyve yüzde 80

Genel Sekreter Sağlam ve beraberindeki heyet, daha sonra Geyve İlçe Devlet Hastanesi’nin yapımı süren yeni hizmet binasını incelemek üzere Geyve’ye gitti. Hastane Yöneticisi Başhekim Uz. Dr. Semih Songür, Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Kubilay Gündoğdu, İdari ve Mali İşler Müdürü Özcan Özkan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Kamile Atalay ile Hastane Müdürü Muhammet Çelik’in karşıladığı Genel Sekreter Sağlam, inşaat sahası ve yeni binada incelemelerde bulundu. İnşaatın yüzde 80 oranında tamamlandığını dile getiren Başhekim Songür, Genel Sekreter Sağlam’a yeni binanın iç dizaynı ve kullanım alanlarıyla ilgili bilgi verdi.

Yeni binalar

İlçe hastanelerinin fiziki anlamda modern binalara kavuştuğunu dile getiren Genel Sekreter Sağlam, “Akyazı, Hendek, Karasu, Kocaali, Sapanca yeni ve modern binalarında hizmet veriyor. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz de Serdivan’da yeni binasında hizmet vermeye başladı. Kadın Doğumevi ve Çocuk Hastanemiz’in inşaat çalışmaları sürüyor. Geyve Devlet Hastanemiz’in yeni binası büyük ölçüde tamamlandı” dedi.

İki ilçe daha

Pamukova ve Ferizli’de yeni hastane binalarının yapılacağı yerlerin belirlenmesiyle proje çalışmalarına başlanıldığını belirten Sağlam, “Kaynarca Devlet Hastanemiz’in yenilenen hizmet binasında bir takım eksiklikler tespit edildi. Bunların tamamlanması için yüklenici firmaya süre verildi. Çalışmaların bitmesinin ardından Kaynarcalılar da modernize edilerek, yenilenen binada çok daha güzel bir sağlık hizmeti almaya başlayacak. Birer birer yeni hizmet binalarına kavuşan ilçe hastanelerimizin yenilenen fiziki yapılarıyla hizmet çeşitliliği de artıyor. Bölge halkı, kendi ilçesinde birçok derdine derman bulabiliyor. İlçe hastanelerimizi her anlamda desteklemek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. 

27 Şubat 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1053 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın