Günün Tarihi:21 Mayıs 2019

‘Bu sistemi değiştireceğiz’


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hendek’te bulunan 2. Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

OSB faaliyetleri

2. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bodur ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Akgün Altuğ’un da hazır bulunduğu görüşmede, Başkan Toçoğlu’na Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyetleri ile ilgili bilgiler verildi.

 

OSB’ye itfaiye

Ziyaretlerinden dolayı Başkan Toçoğlu’na teşekkür eden ve memnuniyetlerini dile getiren 2. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bodur, “İstanbul, Bursa ve Ankara’ya yakın, kavşak vazifesi gören bir bölgede yaşıyoruz. Karasu Limanı’nın da tamamlanması ile birlikte ihracatımız ve sanayimiz daha çok gelişecek. 2. OSB olarak bizlerde şehrimize en iyi şekilde katkı sunmaya gayret ediyoruz. Bu süreçte kendimizi de geliştiriyoruz. Şu anda OSB içerisinde İtfaiye müfrezesi eksiğimiz var bunun için sizlerden destek bekliyoruz” diye konuştu.

 

Sanayici rahatlayacak

Yerel aktörlerin karar almasının önünün açılması ile birlikte kentlere yapılan yatırımların da artacağını belirten Başkan Toçoğlu, “Yetkinin seri ve ekonomik kullanımı önem arz ediyor. Cumhurbaşkanlığı sisteminin gelmesi ile birlikte sanayicimiz de rahat edecek. Sanayicinin yatırım yapabilmesi için istikrar önemlidir. Yeni sistemin de en önemli artılarından birisi koalisyonları ortadan kaldırıp, istikrar getirecek olmasıdır. İnşallah 16 Nisan’da bu sistemi değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Sanayicimizin yanındayız

2. OSB’de yapılan yatırımları çok beğendiğini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Her geçen gün çok daha fazla gelişen Sakaryamızda ihracatımızın ana direğini Organize Sanayi Bölgelerimiz teşkil ediyor. Şehrimizin sanayi ve ticaret yönünün gelişmesi için gerçekleştirdiğiniz çalışmaları takdirle karşılıyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sanayicimizin yanındayız” diye konuştu. Başkan Toçoğlu ayrıca 2. OSB yönetiminin İtfaiye Müfrezesiyle talebiyle ilgili gerekli talimatları kurmaylarına verdi. 

28 Şubat 2017 , Salı Bu haber toplam 599 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama