Günün Tarihi:19 Ekim 2018

 

 

Vatandaşa kanser taraması


Hendek Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi Doktor Zafer Yaşlıca'nın önderliğindeki sağlık ekipleri ücretsiz kolerektal kanser taraması yaptı.

Hendek Kaymakamlığı önünde düzenlenen etkinlikte, GKK (Gaitada Gizli Kan) testi ile uygulanan tarama işlemi 50 ve 70 arası vatandaşlara yapıldı. Sakarya Kanser İl Takip Kartı Sorumlusu Doktor Deniz Aktaş'ın da katıldığı farkındalık amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte  doktor, hemşire ve diğer sağlık personelinden oluşan ekip, bölgedeki esnafı da ziyaret ederek ücretsiz kanser taramaları hakkında bilgi verdi. Kanserin önlenebilir bir hastalık olduğunun altını çizen ekipler, kolerektal, meme ve kadın kanserleriyle ilgili el kitapçığı da dağıtarak , "Erken Teşhis Hayat Kurtarır" çağrısında bulundular. 

2 Mart 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1110 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın