Günün Tarihi:18 Aralık 2018

 

 

‘Birliğimiz daim olsun’


Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik ve vergi dairesi müdürleri Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’u makamında ziyaret etti.

 

Vergi bilinci

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Vergi Haftasını kutlayarak vergi bilincinin kazandırılmasının önemine değindi.

 

Mükellef sayısı

Başkan Kösemusul konuşmasında Sakarya’nın her geçen gün geliştiği ve bu gelişmeler çerçevesinde tablosunun da değiştiğini ifade ederek  “ Organize Sanayi Bölgelerinin tamamlanması ve yatırımların gelmesi ile üye sayımız ve dolayısıyla mükellef sayısı da artacak. Bizler Sakarya için çizdiğimiz gelişim ve büyüme vizyonunda tüm kurumlarla işbirliği ve ortak çerçevede hareket ediyor olmanın memnuniyetini de yaşıyoruz. Birliğimiz daim olsun. Türkiye’nin büyüme hızından daha hızlı büyümeye başlayan ilimizin sanayisinin gelişirken çevresel faktörlerinde zarar görmemesi en büyük hassasiyetimizdir” dedi.

 

Vergi haftası

Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, her yıl geleneksel olarak kutlanan vergi haftası ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında “Ülkemizde vergi bilincini artırmak, vergi ödeme alışkanlığı oluşturmak ve vergi ödemenin öneminin kavranması adına haftamız büyük önem arz ediyor” dedi.

 

Sapanca’ya istek

Kurumsal anlamda Sapanca ilçesinde bir vergi dairesi açılması ihtiyacına da değinen Başkan Çelik, hizmet noktasında mükellefler için Sapanca’da bir vergi dairesi oluşturulması gerektiğini, bunun bir ihtiyaç olduğunu ifade etti.

 

Karasu limanı

Vergi dairelerinin mekansal yetersizliğine de değinen Vergi Dairesi Başkanı Çelik, vatandaşın hizmet alımı açısından daha uygun bir mekana ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Ziyarette ayrıca, Karasu Limanı’nın gelişmesi ve ihracatçı sayısının artmasına paralel olarak bölgede bir ihtisas vergi dairesi açılabileceği konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

2 Mart 2017 , Perşembe Bu haber toplam 711 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın