Günün Tarihi:24 Eylül 2018

 

 

Çocuklarla keyif zamanı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelere kazandırılan Sosyal Gelişim Merkezlerinde etkinlikler devam ediyor.

Süzgeçten geçirip 

Bu çerçevede Yazar Selim Gündüzalp Geyve Sosyal Gelişim Merkezi’nde çocuklarla buluştu. Çocuklar etkinliğe büyük ilgi gösterdiler. Gündüzalp çocuklara; “Okuyacağınız kitapları süzgeçten geçirip öyle okumalısınız çünkü kitaplarda ne söyleniyorsa, ne anlatılıyorsa onlar ruhumuzda yaşamaya devam eder” tavsiyesinde bulundu.

 

Allah’ın kudretinde

Etkinlikte konuşan Yazar Selim Gündüzalp, “Ağaçtan odun çıkar. Oysa bunca meyve nasıl gönderiliyor bir düşünün bakalım. Topraktan çamur çıkar, ancak sebzeler tahıllar nasıl o toprakta yetişebiliyor? Öyleyse iş onu yapan üstada, onları bize gönderen Rabbimizde. Biz odundan ancak masa, sandalye yapıyoruz. Allah ise aynı odundan bizlere meyveler, üzümler gönderiyor. Bunun sırrı Allah’ta, onun sonsuz kudretinde saklı” diye konuştu. 

 

Günün anısına 

Program sonunda Gündüzalp, Muzlu Çikolata ve Kargalar isimli kitabını çocuklar için imzalarken; Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu kendisine günün anısına çiçek takdim etti. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, Çocuk-Yazar Buluşmalarının 4 Mart Cumartesi günü saat 14:00’da Akyazı SGM’de devam edeceği belirtildi. 

 

3 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 541 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın