Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

Köprüde sona gelindi


2016’da yıktırılan Karasu Tepetarla-Adatepe arasındaki Sakarya Köprüsü’nün yerine yapılan yeni köprü, 15 gün içinde hizmete açılacak.

Köprünün yıkımı

Adatepe Mahallesi başta olmak üzere Konacık, Hürriyet ve Gölköprü mahallelerinin Karasu-Adapazarı karayoluna bağlantısını sağlayan Adatep-Tepetarla arasındaki köprüyü yenilemek için 2016 yılında ihale açılmış, kazanan firma 1 Mayıs’ta eski köprüyü yıkmak istemişti. Ancak öğrenci servisçilerinin itirazları dikkate alınarak yıkım 20 Haziran 2016’ya ertelenmiş daha sonra yıkım gerçekleştirilmişti. Eski köprünün yıkımı ile nehrin batısından doğu yakasına geçmek durumunda olan araçlar ise Konacık, Hürriyet, Manavpınarı grup yolunu kullanmaya başlamıştı.

Bitmedi

Yıkım sonrasında başlayan yeni köprü inşaatı, ihale şartnamesindeki üç ay şartına rağmen gecikmesi, öğrenci servisleri başta olmak üzere, çocukları merkezdeki okullara ve çevre okullara giden velileri isyan ettirmişti. Servis araçlarının her gün 65 km. fazla yol yaptığını ve öğrencilerinin yol yorgunu haline geldiğini belirten veliler, “Köprü bir an önce bitsin, yoksa çocuklarımız bitecek” şeklinde tepki göstermişlerdi.

15 gün kaldı

Adatepe Muhtarı Ahmet Karaman, tepkiler üzerine hızlanan çalışmanın meyvelerini verdiğini belirterek, “Köprünün tabyaları konuldu. Şimdi üst betonu atılıp, araç geçişine hazır hale getirilecek. Vatandaş birkaç gün daha dişini sıksın” dedi. Şantiye Şefi Özler Yılmaz da yaptığı açıklamada, “İnşaat sırasında Sakarya Nehri’nin sık sık yükselmesi çalışmalarımızı aksattı. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. 15 güne kalmaz köprüyü hizmete açacağız” diye konuştu. 

4 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 758 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın