Günün Tarihi:19 Ekim 2018

 

 

Tam 50 ameliyat yapıldı


Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Genel Cerrahi Kliniği’nde yaklaşık 1 yıldır başarıyla gerçekleştirilen ‘Robotik Cerrahi’ ameliyatları hız kesmeden devam ederken, şu ana kadar 50 ameliyat yapıldı.

Zor ameliyatlar

Deneyimli doktor kadrosu ve öğretim elemanlarıyla önemli başarılara imza atan ve genel cerrahi branşında ilimizin dışa bağımlılığını ortadan kaldıran Genel Cerrahi Kliniği ‘Robotik Cerrahi’ ameliyatlarını başarıyla sürdürüyor. SAÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Fatih Altıntoprak, son 1 yıldır SAÜEAH’da düzenli olarak uygulamaya devam ettikleri Da-Vinci Robotik Sistemi ile zorluk derecesi yüksek birçok cerrahi girişimi başarı ile gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Düzenli kullanım

Robotik sistemin her türlü genel cerrahi ameliyatlarında kullanılabildiğini dile getiren Altıntoprak, “Kliniğimizde ağırlıklı olarak zorluk derecesi yüksek ameliyatlar olarak kabul edilen kolorektal kanserler ve mide kanserlerinde robotik cerrahiyi düzenli olarak kullanmaktayız. Fakat takdir edilebileceği gibi her hastanın hastalığı robotik cerrahi için uygun olmayabiliyor” dedi.

50 ameliyat bitti

Ameliyat öncesi dönemde titiz bir şekilde gerçekleştirilen hazırlık sürecinde robotik cerrahi için elverişli olan durumların hem hastalara, hem de ameliyatı gerçekleştiren ekibe büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlandığını belirten Altıntoprak, “Üst düzey bir cerrahi teknik olan Robotik Cerrahi uygulamalarındaki deneyimimiz geçtiğimiz ay ile birlikte toplamda 50 ameliyat düzeyini geçmiş durumda” dedi.

 

4 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1194 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın