Günün Tarihi:19 Ocak 2020

Tarlalarda Nitrat denetimi


Taraklı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, nitratlı gübre kontrollerine devam ediyor.

Kontrol

Taraklı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Teknik elemanlarından Ziraat Mühendisi Güven Yıldırım, Ziraat Mühendisi Mustafa Sever ve İlçe Müdürü Mehmet Ali Altun’dan oluşan uzman ekip Taraklı İlçesi Hacıyakup Mahallesi’nde çiftçilik yapan Fahrettin Kara’nın buğday tarlasında nitratlı gübre uygulamasını yerinde kontrol ettiler.

Reçete

Altun, “Patlayıcı madde yapımında da kullanılan Nitratlı gübrelerde yeni yönetmelikle birlikte % 33 CAN formu tarımda kullanımı tamamen yasaklandı, %26 ve 21 CAN formları ise izne tabi olarak uygulanıyor. Çiftçimiz İlçe Müdürlüğümüzden aldığı reçeteyle bayiden gübresini alıyor, tarlaya uygulamadan önce ilçe müdürlüğümüzden randevu alıyor” dedi.

Güre saçtı

Altun, Aynı zamanda Tarım İşletme Danışmanları, Tarım Kredi Kooperatifi, Pankobirlik, diğer kooperatif, birlik ve ziraat odasında görevli personel yanında muhtarlar, azalarında tarlaya gübreyi uygulama aşamasında görevlendirildiğini belirti. Altun, çiftçilerle birlikte fırfırla gübre saçtı, bu seneki mahsullerimizin bol bereketli olması temennilerinde bulundu.

5 Mart 2017 , Pazar Bu haber toplam 669 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU