Günün Tarihi:19 Mart 2019

Meydan’da dev tanıtım


Sakarya AFAD İl Müdürlüğü tarafından, 1 – 7 Mart Deprem Haftası kapsamında Demokrasi (Kent) Meydanı’nda gerçekleşen tanıtım standına halkın ilgisi yoğun oldu. Vatandaşlar AFAD7ın ekip ve ekipmanlarını detaylı bir şekilde incelerken, deprem konusunda da bi

Afetlerde

Demokrasi Meydanı’nda AFAD ekipleri ve afet olaylarında müdahil olan kamu, kurum, kuruluş ve STK’ların açtığı stantlarda vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İlimiz ve ülkemizde meydana gelen afet türleri, afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapılacağı, afet olaylarında kullanılan arama kurtarma araç, gereç ve teçhizatların sergilendiği meydanda çocuklara da balon, vatandaşlara da afet çantası ile ilgili bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.  Etkinliklere AFAD Müdürlüğümüzden toplam 75 personel ve 17 araç katıldı.

 

Tanıtım ekipleri

Meydandaki tanıtıma; Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Sakarya Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği (SAKDER), Sakarya Dağcılık Spor Kulübü Derneği, Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi, Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü (SMSK), Sakarya Arama Kurtarma Ekibi Derneği (Sakarya AKEM), Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği (SABAH), Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC Sakarya) Ekiplerine,  Türkiye Mühendisler Mimarlar Birliği Sakarya Odasına ve gönüllüler katılım sağladı.

7 Mart 2017 , Salı Bu haber toplam 686 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın