Günün Tarihi:23 Ekim 2018

 

 

Bulvar’da ‘Koca Ciğer’


Akciğer hastalıklarına dikkat çekmek için bir etkinlik düzenleyen Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü, dün AKM önünde ‘Koca Ciğer’ maketi ile vatandaşları bilgilendirdi.

Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğünce akciğer kanseri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı tarafından gönderilen dev akciğer maketi Adapazarı Kültür Merkezi önünde sergilendi. Akciğer’in önemine dikkat çekmek için yapılan etkinlikte kurulan dev akciğer maketi ile vatandaşlara bilgiler verildi. Akciğer kanserine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan bu etkinlik kapsamında ziyaretçilere, dünyanın tek taşınabilir, şişirilebilir ve gezdirilebilir akciğer maketi Koca Ciğer’in içinde dolaşarak, akciğeri yakından inceleme, Solunum Sistemi fonksiyonları ve akciğer hastalıkları hakkında daha fazla bilgilenme imkanı sunuldu. Etkinlik bugün de demokrasi meydanına devam edecek.

8 Mart 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 1115 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın