Günün Tarihi:16 Haziran 2019

SASKİ’den 160 metrelik kanal


SASKİ, Ferizli’ye bağlı Gölkent Mahallesi’nin yağmursuyu sorununu çözüme kavuşturdu. Bölgede 2 metre çapındaki dev boruların montajı ve 160 metre uzunluğundaki kanalın inşası tamamlandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Sakarya’nın tüm mahallelerinde vatandaşlara en iyi şekilde hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şehrin farklı bölgelerinde içmesuyu ve kanalizasyon hatları, arıtma tesisleri inşa ederken lokal problemleri de hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyor. Devam eden çalışmalar kapsamında Ferizli ilçesine bağlı Gölkent Mahallesi’nde hayata geçirilen yağmursuyu hattı tamamlandı.

Teşekkür etti

Yaklaşık 20 yıldan bu yana mahallelerinde ciddi su baskınları yaşadıklarını dile getiren Gölkent Mahallesi Muhtarı Nurettin Ceber, SASKİ’nin hayata geçirdiği yağmursuyu projesi ile bu sorunun tamamen ortadan kalktığını dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e teşekkür etti.

Yağmursuyu 

Ceber, “Çok uzun yıllardır mahallemizde yağmursuyu sorunu vardı. Ciddi manada sel ve su baskınları yaşadık. SASKİ’nin yaptığı yağmursuyu çalışması neticesinde bu sorun tamamen ortadan kalktı diyebilirim. Yaklaşık 20 yıldan bu yana yaşadığımız sorunu hayata geçirdikleri yağmursuyu projesi ile tarihe karıştıran başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na ve SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Büyük çaba

SASKİ’nin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Ceber, “Gölkent’imize önemli bir yatırımı kazandırdılar. Bugüne kadar mahallemize yaptıkları yatırımlardan dolayı kendilerine minnettarız. Gece gündüz saat fark etmeksizin, ne zaman altyapı anlamında bir sıkıntımız olsa SASKİ ekipleri hızlı bir şekilde müdahale ediyor. Mahallelerimizle ilgileniyorlar, şehir için büyük bir çaba sarf ediyorlar. Bu anlamda da kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

10 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 561 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama