Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Tarihin mimarı kadındır


8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, kadınların toplumsal hayatın her alanında daha çok yer alması gerektiğini söyledi.

Katılım

Eski belediye hizmet binasında düzenlenen Kadın İstihdamına Yönelik Bilgilendirme Toplantısı’nda İş Kur İl Müdürü Tekin Kaya’nın yanı sıra Serdivan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayri Erdem, AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya ve çok sayıda kursiyer yer aldı.

Tanklar siper oldular

Kadınların, siyasal, sosyal ve ekonomik faaliyetlere eskiye nazaran daha yoğun şekilde katıldıklarını belirten Başkan Alemdar, “Bu ülkenin kadınları tarih boyunca, tüm dünya kadınlarına örnek oldular. Bizim tarihimizde Ertuğrul Gazi'nin annesi Hayme Ana var.  Osman Gazi'nin eşi Bala Hatun var.  Bizim tarihimizde 15 Temmuz gecesi hainlerin namlularına göğsünü siper eden, tankları elleriyle durduran Türk kadını var” dedi.

5 bin istihdam

İş Kur’un Sakarya’da yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi veren İş Kur İl Müdürü Tekin Kaya, “Son 5 yıla baktığımızda İş Kur’un çalışmalar noktasında tavan yaptığını görüyoruz. Toplam performansta her dönem üst noktalardayız. Geçtiğimiz yıl 18 bin kişiyi işe yerleştirmişiz. Bunların 5 bini kadınlardan oluşmuş. Amaç kadınlarımızı istihdamda dezavantajlı gruplar arasından çıkararak güçlü bir birey olmalarını sağlamak” diye konuştu. 

10 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 485 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın