Günün Tarihi:24 Eylül 2018

 

 

Öğrencilere afet eğitimi


Sakarya AFAD İl Müdürlüğü’nün ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri, ilçelerimizdeki okullarda belli programlar kapsamında devam ediyor. Eğitimler Serdivan Zübeyde Hanım Ortaokulu öğrencileri ile devam etti.

Eğitmenler tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere; “Sivil Savunma nedir? Afet öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, yangın tüpü kullanımı ve müdahale teknikleri, afet çantasının önemi, afetler sonrası ilk 72 saat, ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri, aile afet planı ve öğrenciler olarak afetlere ne kadar hazırlıklıyız?” konuları uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitim, öğrencilere tahliye tatbikatı yaptırılarak sona erdi. 

14 Mart 2017 , Salı Bu haber toplam 458 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın