Günün Tarihi:20 Şubat 2019

Bakkallardan ruhsat hatırlatması


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, 31 Mart Cuma günü sona erecek olan tütün, alkol ve nargile satış ruhsatlarının ücretleri için uyarıda bulundu.

Yenilemeler

TAPDK tarafından belirlenen satış belgesi bedelleri için başvuru süresinin 31 Mart 2017 Cuma günü sona ereceğini açıklayan Başkan Akdardağan, “Son günlerin yoğun olması düşüncesiyle ruhsatları bir an önce yenilemekte fayda var. Tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ilişkin ruhsatların yenilenmesi odamızca yürütülen işlemler için son tarih ise 28 Mart 2017 Salı’dır. Odamıza kayıtlı üyelerimizin harç bedellerini bankaya yatırma ve evraklarını Tarım İl/İlçe müdürlüklerine gönderme işlemleri de odamızca yapılmaktadır. Tekraren belirtmekte fayda var; Süre uzatımı için odamıza üyelerimiz en geç 28 Mart 2017 Salı günü mesai bitimine kadar müracaat edebilirler” dedi.

 

Satış suretiyle

İlimizdeki fiyatlandırmalarda özellikle büyükşehir statüsünün geçerli olduğu belirten Başkan Akdardağan, “Üyelerimiz ruhsatlar bedellerini belirtilen tarihlere kadar kurum sicil numaralarını beyan etmek suretiyle, TAPDK hesabına yatırarak satış suresini uzatabilirler. Bu süre içinde uzatım bedellerini yatırmayan satıcıların belgeleri, Nisan 2017’de sona erecek ve satış yapamayacaklar. Süre uzatım işlemi yaptırmayan satıcılar, faaliyete devam etmek istemeleri durumunda yeniden belge alacaklar. İlk defa satış belgesi talebinde bulunacaklardan da aynı bedeller alınmaktadır” diye konuştu.

17 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 644 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın