Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Kabul edilemez tutum!


Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve bakanlarımıza yapılan anti demokratik uygulamaları, sergilenen yaklaşımı dolayısıyla Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisi adına kınadı.

Anti demokratik tutum

Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, “Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı ekonomik büyüme, siyasi istikrar ve Cumhurbaşkanımızın Türkiye’yi tarih sahnesine güçlü bir şekilde çıkartan liderliği ile büyüyen bölgesel güç haline gelmesi dış mihrakları rahatsız etmektedir. Türkiye’nin güçlü bir ülke olmasını istemeyen Avrupa’nın ülkemize karşı tutunduğu anti demokratik tutum tavır asla kabul edilebilir değildir. Avrupa’da son günlerde yaşanan olaylar asırlardır dile gelen ‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yok’ söylemini bir kere daha teyit eder niteliktedir” dedi.

‘Birlik olmalıyız’

Mete açıklamasına şu ifadelerle devam etti; “Her fırsatta bizlere demokrasi özgürlüğü dersi veren Avrupa Birliğinin üyesi olan önce Almanya sonra Hollanda ve diğerlerinin söyledikleri, diplomatik kurallar, demokratik teamüller ve ahlaki normlarla tezatlık göstermektedir. Hiçbir diplomasi ve nezaket kuralına uymayan bakanlarımıza yapılan muameleyi, Türkiye Cumhuriyeti üzerine oynanan bu oyunları Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisi adına şiddetle kınıyor. Bu vesileyle ülkemizin birliği beraberliği ve dirliğe ihtiyacı olduğu bu süreçte bir olalım, iri olalım diri olalım düşüncesiyle her zaman devletimizin yayında olduğumuzu beyan ediyoruz.”

18 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 616 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın