Günün Tarihi:21 Mayıs 2019

Babaoğlu güven tazeledi


MHP Hendek İlçe Teşkilatı’nda dün gerçekleşen genel kurulda Turgut Babaoğlu yeniden güven tazelerken, yapılan konuşmalarda ise neden evet denileceği üzerine vurgu yapıldı.

Spor Salonu’nda

Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen genel kurula Sakarya Milletvekili Zihni Açba, İl Başkanı M. Levent Bülbül, yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şenay Sakal, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Altuntaş,  AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, İlçe Başkanları, belediye meclis üyeleri,  DP İlçe Başkanı Yaşar Akıcı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Tosun, STK temsilcileri, Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Aslan ve partililer katıldı. Genel kurula katılan vatandaşlar salon içerisinde kurula stantta kan bağışında bulundu.

 

Divan başkanlığı

Genel Kurulda Divan Başkanlığını Sakarya Milletvekili Zihni Açba yaparken, Divan üyeliğini ise Meclis Üyesi Hüdaverdi Bahadır ve İlçe eski Başkanı Atilla Tezgel yaptı. Divan teşekkülünün ardından Saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Faaliyet raporunu Mehmet Bayraklı okurken, Mali raporu ise Taner Yılmaz okudu ve oy birliği ile kabul edilerek ibra edildi.

 

Top atışına tutulduk

Gündem maddelerinin okunmasının ardından Milletvekili Açba, MHP’nin köklü parti olduğunu, günü birlik hesapların partisi olmadıklarını belirterek, “Her türlü riski göze alarak ülke geleceğini, milletin istikbalini her şeyin önünde tutan bir parti olmamıza rağmen MHP kadrolarına top atışları yapılıyor. MHP hayırcı bir parti ilan edildi. MHP uzlaşmaya yanaşmayan parti oldu. Dünde bugünde MHP’nin çizgileri bellidir. Milletin önüne gelecek olan anayasa oylamasında ilk dört madde en kesin çizgimiz olmuştur, olmaya da devam edecek. Biz milletimiz için ülkemiz için hiçbir beklenti içine girmeden hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bahçeli geliyor

1 Nisan’da Demokrasi Meydanı’nda Genel Başkanları Devlet Bahçeli’yi ağırlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyen Milletvekili Açba, “Türkiye için, milletimizin geleceği için neden evet dediğimizi anlatıyoruz. Anayasa sürecinde herhangi bir partinin seçim çalışmasıyla birlikte hareket etmemizin yakışı kalmaz. Bizim AK Partiye mitingimize katılım beklentisi ve talebimiz olmamıştır. Ancak gelene gelme diyemeyiz. Burada asıl mesele memleketin geleceğidir. AK Partili yöneticilerle miting meydanındaki platformdan milletimizi selamlamak siyasi bir mesaj olur. Biz siyaseti ön planda değil, geleceğimizi ön planda tutuyoruz. MHP’nin toplantıları ve mitingleri tüm partilere açıktır” dedi.

 

Canımızı vermeye

İl Başkanı M. Levent Bülbül’de yaptığı konuşmasında referandum süreci ve anayasa maddeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. İlçe Bakanı Turgut Babaoğlu’da, “Gün Çanakkale zaferi olunca 57.nci alaydan bahsetmeden geçemeyeceğim. 628 kişilik alay, 25 bin kişilik düşman ordusunu yerle bir ediyor. Kendisini tamamen yok edinceye kadar. Kendisi ile bir tane daha asker kalmayıncaya kadar mücadelesini, vatanını, toprağını, milletini korumak uğruna hepsi şehit oluyor. Allah onlardan razı olsun. Bende diyorum ki, Hendek Sakarya’nın, Sakarya Milliyetçi hareket partisinin, Milliyetçi Hareket partisi de Türkiye’nin 57.nci alayıdır. Bu ülke için canımızı, kanımızı ve her şeyimizi vermeye razıyız vereceğiz de” dedi.

 

Yönetim kurulu

Konuşmaların ardından seçime geçildi ve mevcut Başkan Turgut Babaoğlu 399 delegden 225’nin oyunu alarak yeniden bakan seçildi.  Yönetim Kuruluda ise şu isiler yer aldı. Alper Atalay, .Burhan Namlı, Gökhan Bilgin, Hüseyin Çetinkaya, İsmet Bahadır, Mehmet Bayraklı, Mehmet Paslı, Kamil Aygen, Mustafa Karagüzel, Nurullah Akçay, Osman Hakan Başkara, Ömer Gürbüz, Özcan Nişancı, Seyfi Aslan, Taner Yılmaz, Uğur Gündönüm, Veli Ergen, Yaşar Aygüneş, Zübeyde Saraç, Yusuf Balcı, Tuğrul Gevher, Seval Orhan, Seval Selim, Necmettin Sevecan, Süleyman Beykoz, Oktay Aydın, Sedat Demirel, Nermin Kılıç, Erkan İçtürk, İlkay Ayral, Zeki Özcan, Yusuf Çulhaloğlu, Metin Kırçicek, Tahsin Ayrak, Resul Küçük, Savaş Yılmaz. 

19 Mart 2017 , Pazar Bu haber toplam 689 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama