Günün Tarihi:17 Temmuz 2019

BBP'nin referandum kararı


BBP Sakarya İl Başkanı Cemal Can, halk oylamasına ilişkin, “Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin almış olduğu kararın yanındayız. Bu karar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Can, Adapazarı İlçesi’nde bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Büyük Birlik Partisi’nin her zaman vatan, millet, din ve devleti siyasi varlığının gerekçesi olarak gören büyük ve köklü bir siyasi hareket olduğunu söyledi. Kamplaştırıcı, ayrıştırıcı, ötekileştirici dil, hal ve tavırdan herkesin uzak durması gerektiğini belirten Can şunları kaydetti, “Hayır tercihinde olanlar da, evet tercihinde bulunanlar da bu memleketin evlatlarıdır. Herkesin tercihine saygı duyulmalıdır. Karşıt tercih sahiplerine şiddet ve baskı asla kabul edilemez. Bununla ilgili önlem ve tedbirleri almak devletin ve bizatihi hükümetin asli görevidir. Referandum sonucu ne olursa olsun Türkiye her sahada büyük bir yenilenme ve reform çağını başlatmak zorundadır. Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici'nin almış olduğu kararın yanındayız, bu karar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

20 Mart 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 671 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama