Günün Tarihi:17 Temmuz 2018

 

 

Gençlere hayat dersleri


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Bin Gemiye’ konulu söyleşi ve ardından imza günü programı gerçekleştirildi.

Sanat dostları

Programa ‘Bin Gemiye’ kitabının yazarı Firdevs Kapusızoğlu konuşmacı olarak katıldı. Adapazarı Kız Meslek Lisesi ve Faik Baysal Kütüphanesi’nde gerçekleşen programlarda Kapusızoğlu, öğrencilerin ve Sakaryalı kültür sanat dostlarının sorularını cevaplayıp, ardından katılımcılar için kitabını imzaladı. Kapusızoğlu, “Bizler 15. Yüzyılda yaşamış bir insanla aslında aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Ne kadar modern bir zamanda yaşasak da nereden geldik nereye gidiyoruz? Bizim bu dünyadaki amacımız ne? Bizden ne yapmamız bekleniyor? Varlığımı nasıl anlamlandırabilirim? gibi soruların cevaplarını arıyoruz. Geçmişte yaşamış insanlarda aradılar. 15. yüzyılda sufilerin hayatını okuduğunuzda, okuduklarınız o dönemde yaşayıp bitmiş ya da o dönemde yaşayan insanlar için geçerli değildir. Ben özellikle ‘Bin Gemiye’ adlı kitabımı yazarken bu hikayelerden yararlandım. Sizlerde kendi öz hikayelerinizi okuyarak bu sorulara cevap bulabilirsiniz” diye konuştu.

 

Kendinizi anlamaya

Kapusızoğlu, “Son zamanlarda gençlik edebiyatı diye bir şey türedi. Sizlere bu konuda bir tavsiyem olacak. İnternetteki öykü paylaşma uygulamalarında gençler öyküler yazarak meşhur oluyor. Daha sonra kitapları basılıp en çok satanlar listesine giriyor. Bu internet yazarlarının yazdıkları kitapların ortak teması bunalım. Sizlerin sizin yaşınızdaki ergenlik bunalımlarına gark olmuş insanları anlamaya değil, kendi kendinizi anlamaya ve tanımaya ihtiyacınız var. Onun için piyasada çok satan, sizlere kitap diye sunulan sayfa yığınlarından uzak durun veya bunlara kontrollü bir şekilde yaklaşın” diye konuştu.

23 Mart 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1067 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın

PUAN DURUMU

SAKARYADA HALI YIKAMA SAKARYA HABERLERİ