Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Kaynarca’da gövde gösterisi


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kaynarca’da görevli muhtarlarla bir araya geldi, kadın kollarının toplantısına katılarak güçlü evet isteğini tekrarladı.

Cafemm Kafeterya’da gerçekleştirilen buluşmaya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Zafer Poyraz ve Ayhan Kardan, AK Parti İlçe Başkanı Murat Kefli, Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Türkan Öner, Büyükşehir bürokratları ile çok sayıda muhtar katıldı. Heyet muhtarlar tarafından gelen talepleri topladı ve soruları cevaplandırdı.

 

Aciliyete göre

Başkan Toçoğlu, “Bu önemli süreci muhtarlarımızla da konuşalım istedik. Kaynarca’da 41 mahalle ile ilgili su çalışmalarımız devam ediyor. 6 içmesuyu deposu ve 41 kilometrelik hat inşa ediyoruz. Mahallelerimize Sapanca’nın suyu gelecek. İhaleleri yapıyoruz. İnşallah Kaynarca pırıl pırıl su içecek. Büyükşehir olarak yol ve su üzerinde çok duruyoruz. 16 ilçemizin bütün yollarını bir anda yapma şansımız yok. Bölgeye yapılacak işleri aciliyetine göre planlıyoruz. Sizlerin bizlerden talepte bulunması bizleri memnun ediyor. Ankara’da hükümetimiz güçlenirse bizler daha da güzel işler yapacağız inşallah” diye konuştu.

 

Grup yolları bitecek

Başkan Toçoğlu, “Bin 200 tane mezarlığımız var sırayla tüm mezarlıklarımıza gereken bakımları yapıyoruz. Allah’ın izniyle eksiklerimizi tamamlayacağız. 900 kilometrelik grup yolu ağımızı önümüzdeki sene bitireceğiz. Referandumdan sonra yapılacak düzenlemelerle yerellerin de güçlendirilmesini bekliyoruz. Böylece vatandaşımıza daha iyi hizmet getireceğiz. Ahenk ve uyum içerisinde çalışıyoruz. Bazı bölgelerimiz için biraz zamana ihtiyaç olabilir ama eksiklikleri tamamlayacağız. Biz burada millete hizmet etmek için varız. Hiçbir sorumluluğumuzdan kaçmıyoruz. Muhtarlarla görüşmelerimizden çok verimli sonuçlar alıyoruz. Muhtarlarımız bize hep gereken ihtiyaçları söyledi onlara şükranlarımı sunuyorum. Referandum da güçlü bir şekilde evet diyerek ülke ortalamasına katkı sunmak için sizlerden büyük bir destek bekliyorum” dedi.

 

En güzel işler

Başkanı Toçoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra İl Kadın Kolları tarafından Kaynarca’da düzenlenen programa katıldı. İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Kara ev sahipliğinde programda adeta görev gösterisi yapıldı.  İlçe Kadın Kolları Başkanı Kara, “En güzel işler evet ile başlar. Kaynarca Kadın Kolları olarak 16 Nisan’a kadar eveti anlatmak için ev ve çocuklarımızdan feragat ediyoruz. Asil Türk milletinin prangalarından kurtulması için, gençlerin söz sahibi olması için, gelecek kaygısı olmayan bir ülkeyi çocuklarımıza bırakmak için ve Sayın Cumhurbaşkanımıza söz verdiğimiz için kararımız net oyumuz evet” diye konuştu.

 

Evet ile uyanacağız

Kaynarca olarak girdikleri bütün seçimlerde ilk üçte olduklarını ve bunun bayanların sayesinde olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Zeynur Özel, “Beraber çok daha güzel işler yapacağız. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. AK Parti’den önce maaşları ödeyemiyorduk, bugün sayısız yatırım yaptık. Sapanca’dan suyumuz geldi, 2 Organize Sanayi Bölgemiz var. Başkanımız Zeki Toçoğlu, 70 kilometreden bizlere temiz su getirdi. İnşallah grup yollarımız da yapılacak. 2017 yatırım programına ilçemize doğalgaz yapımı da alındı o da geliyor. Daha güzel daha mutlu bir Türkiye için 17 Nisan’da evet ile uyanacağız inşallah” dedi.

 

İşimizin başındayız

İlçe Başkanı Murat Kefli ve İl Kadın Kolları Başkanı Hatipoğlu’da referandumun önemine değindi. Bayanlara teşekkür eden Başkan Toçoğlu, “Gittiğimiz her yerde milletimizin kararını verdiğini görüyoruz. Teşkilatlarımızın bu canlılığı inşallah 16 Nisan’da da ülkemizin önünü açacaktır ve geri dönülmemek üzere ülkemizin kaderini çizecektir. Şu anda iktidardayız hepimiz işimizin başındayız ve ülkemizi idare ediyoruz. Biz ülkemizin geleceğini kurtarmak istiyoruz. İstikrarlı ve güçlü bir yönetimle ülkemiz yönetilsin istiyoruz. Bu riski ortadan kaldırmak istiyoruz” dedi. Milletvekili Yavuz’da, “Batılılar eskisi gibi hükümet kurup yıkamayacakları için korkuyorlar. İpin ucu onların elinden halka geçiyor ondan korkuyorlar. Biz evet diyerek bir daha geri gelmemek üzere krizli, kaoslu günleri tarihin tozlu sayfalarına göndereceğiz” dedi. 

24 Mart 2017 , Cuma Bu haber toplam 627 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın