Günün Tarihi:23 Şubat 2019

Çiftçiler koyunlarına kavuştu


Taraklı'da 2016 Yılı Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 2 çiftçiye Karayaka Irkı 40’ar adet koyun verildi.

Genç Çiftçi Projesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkıda bulunulması amacıyla uygulamaya koyduğu “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Programı” kapsamında Taraklı'da 15 çiftçi hibe desteğine hak kazanmış, 13 çiftçi geçtiğimiz aylarda hayvanlarına kavuşmuştu.

72 adet koyun dağıtıldı

Son olarak Uğurlu Mahallesi’nden Bahar Özkan ve Esenyurt Mahallesi’nden Fatma Karakaş’a, Karayaka ırkı 38’şer adet koyun, 2’şer adet koç olmak üzere toplam 80 adet küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı. 2016 Genç Çiftçi Desteği, Taraklı'da 120 adet küçükbaş, 72 adet büyükbaş hayvan dağıtımı ile son bulmuş oldu. 2017 yılı için genç çiftçi desteği projesinin devam etmesi durumunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe müdürlüklerinin gerekli bilgilendirme yapacağı belirtildi. 

25 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 563 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın