Günün Tarihi:23 Mart 2019

Umutlar TOKİ’de!


Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şube Başkanı Orhan Büyü, ildeki 10 bini aşkın emeklinin ev için beklediğini belirterek “Biz gerekli yazışmaları yaptık. 4 ilçede belirlenen yerleri TOKİ’ye bildirdik” dedi.

Valilik belirledi

Başkan Büyü, Sakarya Valiliği’ne yaptıkları başvuru sonrasında ev yapılabilecek belediyelerle hazineye ait arazilerin belirlendiğini belirterek, “Adapazarı, Karasu, Geyve ve Serdivan’daki yerlerin konumu ve durumu TOKİ’ye bildirildi” dedi.

Akyazı uygun çıkmadı

Akyazı’daki arazinin Ballıkaya Barajı kapsamında uygun bulunmadığını ifade eden Büyü, “Şimdi 4 ilçedeki yerler TOKİ’ye valilikçe bildirildi. Emeklilerin uygun şartlarla ev sahibi olmaları için Türkiye Emekliler Derneği’ne başvurmaları ve bunu valilik üzerinden TOKİ’ye bildirilmesi gerekiyordu. Biz bunu da yaptık” dedi.

Her türlü destek

Büyü yaptıkları işlemlerin siyasilerin desteği ile TOKİ nezdinde hızlandırılabileceğini belirterek “Bunun için siyasilerin desteğini bekliyoruz. Sakarya Valiliği TOKİ’ye yazdığı yazıda konut projelerine yönelik iş ve işlemlerin yürütülmesinde gerekli her türlü desteği vereceğini zaten bildirdi” dedi.

Konut yapımı için

öncelikli yer Camili

Başkan Büyü, emekliler için konut uygulamasına yönelik öncelikli yerin Adapazarı Camili Mahallesi’ndeki 1503-1504 ve 1505 ada olduğunu vurgularken, “Karaman ve Korucuk’ta da yine belli araziler var. Bunlar öncelikli yerler. TOKİ nerede isterse ev yapsın, şu anda Sakarya’da 10 bin emekli ev almaya hazır” dedi.

 

25 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1833 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın