Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

Fındıkçı paralanıyor!


Fındık üreticilerine dönüm başına 170 lira olarak verilen alan bazlı fındık desteği ödemelerinin, 3 Nisan itibariyle başlayacağı açıklandı. Destek kapsamında ilimizdeki fındık üreticilerine 80 milyon 95 bin lira dağıtılacağı öğrenildi.

Hesaplara yatacak

Gıda, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın verdiği destek kapsamında Türkiye genelindeki fındık üreticilerine 800 milyon lira civarında bir ödeme yapılacak. Bu paranın 80 milyon 95 bin lirası Sakarya’da daha önce destek almak için başvuran fındık üreticilerine ödenecek.

Tüm ili kapsıyor

Sakarya genelindeki tüm ilçelerde üreticilere dönüm başı 170 lira olmak üzere destek veriliyor. Önceki yıllarda genelde Haziran ayında yapılan ödemeler, bu kez 3 Nisan’a çekildi. Üreticilerin Ziraat Bankası’ndaki hesaplarına 3 Nisan itibariyle destek bedelleri yatırılacak. Destek parası ile ilimize girecek olan 80 milyon lira en azından piyasaya da hareketlilik getirecek.

27 Mart 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 764 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın