Günün Tarihi:20 Mart 2019

‘Bir tema bir tebessüm’


MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Çocuk Evleri Siteleri’nde fonsuz gönüllü olarak yürüttükleri ‘Bir Tema Bir Tebessüm’ projesi kapsamında eğitimlerine devam ediyor.

Etkinlikler

MEB-DER bünyesinde görev alan ve şubat ayında verimli ders çalışma üzerine eğitimler yapan psikolojik danışman ve rehber öğretmenler ile Genç MEB-DER Üyesi SAÜ Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri, mart ayı teması olarak belirledikleri ‘akran zorbalığı’ konusunda eğitici oyunlar ve eğlenceli sunumlar ile çocuklara eğitimler verdiler. Bir Tema Bir Tebessüm Projesi kapsamında eğitimler veren ekip lideri Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Hatice Yılmaz, “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri sitelerinde 2 aydır farklı konularda etkinlikler yapıyoruz. Her ay farklı bir konu hakkında eğitici ve eğlenceli oyunlar, sunumlar ile çocuklarımızın hayatına dokunmak istiyoruz. Bu ay ki etkinliğimiz olan akran zorbalığı konusu sonunda çocuklardan söz aldık ve el boyaları ile sözlerinin altını imzaladılar. Başarılı olabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

Gönüllü olarak

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı, “Bir Tema Bir Tebessüm bizim tamamıyla gönüllü olarak yürüttüğümüz bir sosyal sorumluluk projemizdir. Şu an ekibimiz iki psikolojik danışman ve rehber öğretmen ile Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nde öğrenci iki kız kardeşimizden oluşuyor. Etkinlikler sonunda sevgi evlerindeki çocuklarımızdan aldığımız geri dönüşler bizleri çok mutlu ediyor. Projemizi destekleyen ve etkinliklere aktif olarak katılan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne, Çocuk Evler Sitesi yöneticilerine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. 

3 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 676 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın