Günün Tarihi:26 Haziran 2019

CHP’li kadınlar durmuyor!


CHP Sakarya İl Kadın Kolları, 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili çalışmalarına Serdivan’da devam etti.

Hayır çıkacak

Kadın kolları üyeleri, vatandaşlara, referandumda alınabilecek aksi bir kararın Türkiye’de hem siyasi, hem de sosyal açıdan nasıl bir değişikliğe yol açabileceğini, ülke insanının yaşam biçimini belirleyen temel prensip ve ilkelerin kaldırılmasının ülke genelinde neden olabileceği tahribatı anlattılar. Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent de yaptığı açıklamada kent genelindeki çalışmalarının ve izlenimlerinin, referandumda “Hayır” çıkacağına dair inançlarını kuvvetlendirdiğini söyledi.

Kutuplaşma artacak

Taşkent, anayasa düzenlemesiyle istenen sistem değişikliğinin ve bunun referanduma götürülmesinin ülkedeki kutuplaşmayı artırdığını söyledi. Olası bir “evet” kararının ülkeyi yıkıma götürme ihtimali üzerinde duran Ayça Taşkent, vatandaşların kişiye veya bir partiye oy vermeyeceğini vurguladı.

Oy vermeyeceğiz

Taşkent, “Bu referandumda bir kişiye veya partiye oy vermeyeceğiz. Vereceğimiz oyda Türkiye’nin sistem değişikliğine gidip gitmeyeceğine karar vereceğiz” diyerek seçmenleri bilinçli davranmaları konusunda uyardı. 

4 Nisan 2017 , Salı Bu haber toplam 595 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama