Günün Tarihi:19 Şubat 2019

‘Enflasyon memurları eziyor’


Varol, “Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen olarak, memurları ve memur emeklilerini yıllardır enflasyona ezdiren hükümeti ve toplu sözleşmede attığı imzaya sahip çıkamayan malum sendikayı kınıyoruz” dedi.

Zam eridi

Türk Kamu-Sen Sakarya İl Temsilcisi Rahim Varol, “TÜİK tarafından yapılan açıklamaya göre Mart ayı enflasyonunu geçen aya göre % 1.02 artarak, % 4,34 olarak gerçekleşti. Hükümet ile yetkili ama etkisiz konfederasyonun imzaladığı toplu sözleşmeye göre memurlar ve memur emeklileri, 2017 yılının ilk 6 ayında % 3 zam alacak. TÜİK’in açıkladığı mart ayı enflasyon rakamı memurun 6 ay boyunca alacağı %3 zammı eritti” ifadelerini kullandı.

Vergi dilimi

Varol, “Anlaşılan o ki, hükümetin daha 3. aydan şaşan enflasyon hesabı ile memurlar, 2017 yılını da büyük zararla kapatacak, enflasyon karşısında ezilmeye devam edecektir. Ayrıca memurlarımızın büyük bir bölümü de mart ayı itibariyle % 15’lik vergi diliminden, % 20’lik vergi dilimine girmiştir” şeklinde konuştu.

Telafi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen olarak, memurları ve memur emeklilerini yıllardır enflasyona ezdiren hükümeti ve toplu sözleşmede attığı imzaya sahip çıkamayan malum sendikayı kınıyoruz. Hükümetin yanlış enflasyon hesaplamaları, ülkemizin içinden geçtiği zor koşullar ve artan döviz; memur ve memur emeklilerinin belini bükmüştür. Hükümeti, “Memuru enflasyona ezdirmeyiz” sözünü tutmaya, memurların ve memur emeklilerinin mali haklarında iyileştirme yapmaya, enflasyon kaybının telafisi için acilen ek zam yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

7 Nisan 2017 , Cuma Bu haber toplam 644 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın