Günün Tarihi:21 Mart 2019

Söğütlü’de meclis


Söğütlü Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Hüseyin Genç başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda ilk olarak gündem dışı konuşmalara yer verilirken, denetim komisyonu hakkında meclise bilgi verildi. Meclis gündeminin; 1. maddesi olan seçimler, encümen ve komisyon seçimi yapılarak oy birliği ile karar verildi. 2. maddesi 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında 33. Söğütlü Festivali'nin yapılması kararı alındı. 3. maddesinde imarla ilgili olan konu imar komisyonuna havale edildi. 4. maddesinde ise Söğütlü Belediye Başkanlığı 2016 yılı faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi.

Encümen seçimi

Meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu grubu üyelerinin belirlenmesi için AK Parti ve MHP grubunun önerdiği isimler oylanarak, komisyon gurupları oluşturuldu ve daimi iki encümen belirlendi.

Encümen üyeleri

Daimi Encümen Üyeleri; Cengiz Erez ve Selim Duman olurken, Plan ve Bütçe Komisyonu Eşref Ünel, Ferda Özten, Ahmet Paslı, Füsun İlter ve Senan Önder seçildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na ise Mecit Kök, Selim Duman, Cengiz Erez, Şinasi Çiftçi ve Özer Filiz seçildi.

Oylama sonucu

Meclis Gündemi'nin 4. maddesi olan Belediye Başkanlığı Faaliyet Raporu görüşülürken, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Meclis Başkanlığı’nı 1. Meclis Başkan Vekili olan Ferda Özten'e bıraktı. Yapılan oylama sonucunda faaliyet raporu mecliste oy birliği ile kabul edildi. 

7 Nisan 2017 , Cuma Bu haber toplam 505 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın