Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

‘Sistem öne çıkacak’


Ferizli’de düzenlenen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yeni sistemle inşallah koalisyon pazarlıklarıyla vakit kaybedilmeyen bir sürece gireceğiz. Kişiler değil, sistem öne çıkacak” dedi.

Geniş katılım

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ferizli’de gerçekleştirilen ilçe buluşmasına katıldı. Karanfil Düğün Salonu’nda yapılan programda Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, AK Parti Ferizli İlçe Başkanı Ramazan Serhoş, Ferizli Esnaf Odası Başkanı Bahattin Paşalı, Ferizli Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Bakırtaş, meclis üyeleri, muhtarlar ve STK temsilcileri yer aldı.

‘Tarihe gömdü’

Ferizli’de hizmetlerde hiçbir sorun olmadığını söyleyen Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “İnşallah önümüzdeki iki yıl içerisinde başlamış olduğumuz işleri bitireceğiz. Değerli milletvekilimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte Ferizli’deki yatırımların niteliğini geçtiğimiz seçimlerde gösterdik. AK Parti hizmetlerini her döneme yayarak seçimlere yakın hizmet yapılması durumunu tarihe gömmüştür. Bizler seçimden hemen sonra çalışmalara başlayıp, son günümüze kadar çalışıyoruz. Ferizlimiz’in birlikteliğini 16 Nisan’da sandığa da yansıtacağına inancımız tam. Ferizli’nin birlik ve beraberliğini göstermek için bütün muhtar arkadaşlarla mahallelerimizi gezme projemiz var. Hizmetlerde sınır yok, güzel günler yakın. Referandumda inşallah Ferizli olarak ilk 4 ilçe arasında yer alacağız” dedi.

‘5 yıl görevde’

Program vesilesiyle Ferizlililer ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Toçoğlu, “Hepinizin bildiği gibi tarihin en önemli süreçlerinden bir tanesinin son dönemecindeyiz. Birkaç gün sonra referandum sürecini tamamlamış olacağız. Ben bu sistemi yerel yönetimler sistemine benzetiyorum. Siz istediğiniz kişiyi 5 yıllığına seçiyorsunuz. Belediye başkanları icraatlarını 5 yıla yayarak faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Başarılı olmuşsa tekrar seçiyorsunuz. Seçimlerin 5 yılda bir olacak olması çok önemli. Hükümetler 5 yıl görevde kalacak. Koalisyon ihtimali olmayacak. Meclis denetim ve yasama görevini yapacak. Hükümet ise tamamen icraata odaklanacak” ifadelerini kullandı.

‘Evet demeliyiz’

Başkan Toçoğlu, “Yeni sistemle inşallah koalisyon pazarlıklarıyla vakit kaybedilmeyen bir sürece gireceğiz. Kişiler değil, sistem öne çıkacak. Medeniyette, ilerlemede hızlı gitmiş ülkelerin hepsinde sistem oturmuştur. Bizde de artık bir sistemin oturması lazım. Meseleye esas bu noktadan odaklanmak gerekiyor. Ankara güçlü olmazsa biz olamayız. Sadece altyapıda yürüttüğümüz işlerin maliyeti 1 buçuk milyar lira. Bu hizmetlerin sürekliliği ve niteliği istikrarlı bir sisteme bağlı. Tarihte ilk defa böyle bir fırsatı yakalamışken, parti tartışmaları ile zayi etmemek gerekiyor. Sakarya’dan güçlü bir sesle ‘Evet’ dememiz gerekiyor.”

Ferizli ilk 4’te

15 yıllık AK Parti iktidarında Ferizli’nin önemli kazanç sağlayan yerlerden biri olduğunu vurgulayan AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Eğitime, sağlığa, altyapıya baktığımızda son sıralarda olan bir ilçe olan Ferizli şu anda ilk 4’e giriyor. Ferizli’de çalışmak isteyenlerin ayağına sanayi geldi. Ferizli her yönüyle kendi kendine yeten bir ilçe haline gelmiş durumda. Yakında Sakarya’nın tarımsal faaliyetini 4’e katlayacak bir proje hayata geçirecek ve 50 bin dönüm araziyi sulayacak sistemin temelini atacağız. Ferizli’de ileride tarım şurası da düzenlemek gibi düşünceler var” şeklinde konuştu.

‘Çarpık sistem’

Üstün, “Yapmak istediğimiz sistem milli iradeyi tamamen öne çıkartan, hükümeti dolambaçlı yollardan değil, doğrudan milletin seçmesini sağlayan bir sistem. Yüzde 50 artı 1 alan gelecek ve ülkeyi yönetecek. Mevcut çarpık sistemin düzelmesini istiyoruz. Askerler tarafından yapılan ve gitmeyen 1982 model arabanın yerine yeni bir araba üretiyoruz. Şoförü ise halk tayin edecek. Beğenmezseniz şoförü değiştireceksiniz. Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra da halk kimi isterse o gelecek. Bu topraklarda Erdoğanlarda, Fatihlerde bitmez. Yeni sistem insanlara güven verecek. 100 bin imza toplayan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da aday olabilecek. Bu hüküm demokratiğim diyen birçok ülkede yok” dedi.

10 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 339 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın