Günün Tarihi:18 Mart 2019

‘Hukukçular olarak HUZUR İSTİYORUZ’


5 Nisan Avukatlar Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Barosu’nun düzenlediği ‘Geleneksel Hukuk Balosu’nda konuşan Başkan Av. Zafer Kazan, “Hukuk huzur demektir. Biz hukukçular, bu ülkede huzur istiyoruz, hukuk istiyoruz, birlik ve beraberlik istiyoruz” d

Hukukçular

Sakarya Barosu’nun Best Western Premier Otel'de önceki akşam gerçekleştirdiği geleneksel ‘Hukuk Balosu’nda, avukatların yanı sıra hakim ve savcılar da olmak üzere birçok hukukçu bir araya geldi. Baloya Vali Hüseyin Avni Coş, eşi Av. Aylin Özer Coş, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, eşi Ülkü Neşeli Özel, Adalet Komisyonu Başkanı M.Sertaç Kesler ve eşi, Bölge Adliye Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş ve eşi, Başsavcı Vekili Mustafa Doğan ve eşi, SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas ile birçok davetli katıldı.

 

Birlik ruhu

Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, eşi Serap Kazan ve yönetim kurulu üyeleri, misafirlerini kapıda karşıladı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Başkan Kazan, “Hukuk huzur demektir. Biz hukukçular bu ülkede huzur istiyoruz, hukuk istiyoruz, birliğin ve beraberliğin sağlandığı, insanların mutlu yaşadığı bir ülke istiyoruz. Bu gece, birlik ruhumuzu ve mutlu yarınlar umudumuzu geleceğe taşımaya vesile saydığımız bir gecedir”  diyerek, bir anlamda hukukçuların birliğine sahne olan geceye katılanlara teşekkür etti.

 

Dirhem Dergisi

Sakarya Barosu tarafından hazırlanan ve sadece Hukukçular Gecesi’nde yayımlanan Türkiye’de Barolar içinde ilk ve tek mizah dergisi olan "Dirhem" ise, birbirinden ilginç yazıları, iğnelemeleri ve esprileri ile katılımcıların yüzünde bazen neşeli, bazen buruk tebessümler oluşturdu.  

 

İzmir Marşı’yla 

Dans edip, oyunlar oynadıkları gecenin sonunda ellerinde Türk bayraklarıyla sahneye çıkan avukatlar, hep bir ağızdan İzmir Marşı'nı söylediler. Gece bu muhteşem görüntü ile sona erdi. 

 

10 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 757 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın