Günün Tarihi:21 Mart 2019

'Türkiye koşacak’


Referandum çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşan Alemdar, “16 Nisan’dan sonra yürüyen Türkiye koşacak. Çünkü daha hızlı kararlar alıp, aldığımız kararları daha hızlı hayata geçireceğiz” dedi.

Muhalefet akıl bulandırıyor

Gündüz Beşköprü Mahallesi’nde site sakinlerine misafir olan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, önceki akşam Sakarya’nın nüfusu en kalabalık mahallesi Kemalpaşa’da vatandaşlarla bir araya geldi. Ana muhalefet partisi CHP’nin yürüttüğü kampanyaların yalanlar üzerine kurulu olduğunu ve milletin aklını bulandırmaktan başka bir amaca hizmet etmediğini belirten AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, “Neymiş efendim 18 yaşında milletvekili yaptıracakmışız. 2 sene sonra o milletvekilini emekli edecekmişiz. Bunlar vatandaşlara korkunç derecede yalan söylüyorlar. Milletvekilliği emekliliğine hak kazanmak için en az 2 yıl milletvekilliği yapmak gerekir, ama emeklilik için onlar da aynı bizim gibi yaşı beklemek zorundalar. 60 yaşında emekli olacak varsayalım, milletvekilliği döneminin haricindeki primleri kendi cebinden ödeyerek yaşını beklemek zorunda” diye konuştu.

Çıta yükselmeli

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortak mutabakatında 16 Nisan’da önemli bir sistem değişikliği yapılacağını hatırlatan Çelik, “16 Nisan’dan sonra yürüyen Türkiye koşacak. Çünkü daha hızlı kararlar alıp, aldığımız kararları daha hızlı hayata geçireceğiz. Sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Çıtayı ne kadar daha yükseltebiliriz diye gece-gündüz demeden koşturuyoruz. Yeni sistemin neresine bakarsanız bakın, içinde milli iradenin gücünü göreceksiniz. Cumhuriyet tarihimiz darbelerle dolu. Allah’ın izniyle 16 Nisan’dan sonra darbelere yer yok” diye konuştu. 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimi başarılı olmuş olsaydı, bugün hiçbir siyasetçinin görevi başında olamayacağını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun darbe girişimi ile ilgili söylemlerini ve tutumunu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’na eleştiri

Kılıçdaroğlu’nun 2010 yılında katıldığı bir radyo programında dile getirdiği ‘Darbe olursa tankın önüne ilk ben çıkarım’ sözlerini hatırlatan Başkan Alemdar, “Biz 15 Temmuz’da tankın önüne ilk çıkan değil, tanklardan ilk kaçan bir Kılıçdaroğlu gördük. Bu hainliğe kontrollü darbe demenin aymazlıktan başka bir şey değil. Senin milletinin başına uçaklar, helikopterler bomba yağdırırken, köprüde sokaklarda tanklar insanları ezerken sen kalkmış bu hainliğe kontrollü darbe diyorsun. Oysa biz dönüp, o geceye tekrar baktığımızda senin cephende kontrollü bir kaçış, tanklar gitsin diye bir bekleyiş görüyoruz. Bu millet, darbe olunca ilk kimin meydana çıkacağını da, ilk kimin kaçacağını da çok iyi biliyor” diye konuştu. 

15 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 544 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın