Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

Gönüllülere afet eğitimi


Türkiye genelinde yürütülen ‘O Kahraman Benim’ projesi kapsamında, AFAD Sakarya İl Müdürlüğü ekipleri de faaliyetlerine devam ediyor.

Bilinçlendiriyor

İl genelinde yürütülen ‘O Kahraman Benim’ projesinde gönüllü olan vatandaşlar için önce ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri veriliyor. Daha sonra saha eğitimleri verilerek hem afet ve acil durumlara hazır hale gelerek olası afetlerle mücadelede AFAD yer alıyor, hem de afet farkındalığı kapsamında faaliyetlere katılarak afetlere karşı kendisini, ailesini ve çevresini bilinçlendiriyor.

Müdahale

Bu kapsamda ikincil bir afet olan yangınlara müdahale eğitimleri AFAD İl Müdürlüğü’nde başladı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde itfaiye eğitmenlerinden programlar kapsamında gönüllüler uygulamalı olarak yangınlarla başa çıkabilme ve yangınlara müdahale eğitimleri alıyor. Eğitim kapsamında gönüllüler önce toplantı salonunda teorik eğitimleri alıyor, daha sonra saha eğitimine geçerek uygulamalı biçimde yangınlara müdahale eğitimleri yaptırılıyor.

17 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 533 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın