Günün Tarihi:19 Mart 2019

Kurumlarda afet hazırlığı sürüyor


Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında ilimizde AFAD tarafından düzenlenen Afet farkındalığı eğitimleri devam ediyor.

KYK’da eğitim

Sakarya Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde Sakarya Sabahattin Zaim KYK öğrenci yurdu öğrencilerine ve çalışanlarına ‘Afet Bilinci’ eğitimleri verildi.

Verilen eğitimler

AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere; Afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, yangınlara ilk müdahale teknikleri ve yangın tüpünün önemi anlatılıyor.

Toplanma alanları

Müdür Kaşkaş, “Olası bir depremde insanları çoğu zaman binaların ya da binalardaki eşyaların öldürdüğünü, binaların 2007 yılından öncemi? Yoksa sonra mı yapıldığına dikkat edilmesi gerekiyor. 2007 yılından önce yapılmış ise mutlaka depreme dayanıklılık testinin yapılması ve güçlendirilmesi şarttır. İnsanları depremler değil, binalar ve binalardaki eşyaların öldürüyor ya da sakat bırakıyor. Evlerdeki ve işyerlerindeki eşyaların sabitlenmesi çok önemli. Yurtlarda zaman zaman tahliye ve yangın tatbikatı yapıyoruz. Önceden toplanma alanlarının belirlenmesini ve bu alanda toplanmaların sağlanması ve yoklama alınması da bir o kadar önemlidir” dedi.

Gönüllü oldular

Eğitimde öğrencilere AFAD Başkanlığının 'O Kahraman Benim' projesi de anlatılarak kurulan stantlarda öğrenciler AFAD gönüllüsü oldular. Eğitimlere Sakarya Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Arif Özsoy’ada katıldı. 

18 Nisan 2017 , Salı Bu haber toplam 579 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın