Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Aile içi iletişim


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sakarya Üniversitesi’nde aile eğitim programı düzenlendi.

İnteraktif uygulamalar

Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında “Aile İçi İletişim” konulu bir eğitim düzenlendi. Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile ve Toplum Hizmetleri Birimi’nde görev yapan Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe Er tarafından Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi’nde verilen eğitime Sakarya Üniversitesi personeli ve akademisyenler katıldı. Sakarya Üniversitesi personelinin memnuniyetinin gözlemlendiği eğitim interaktif uygulamalarla sona erdi.

Bilinçli vatandaşlar

İllerde halka yönelik olarak sürdürülen Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında AEP Eğitici Eğitimi programını başarıyla tamamlandı. Verilen eğitimlerde eğitimciler kendi uzmanlık alanlarında (Aile İçi Eğitim, İktisat, Sağlık, Hukuk, Medya) eğitimler vererek, halkın bilinçlenmesine katkı sağlıyorlar.

Konular

Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe Er sunumunda şu konulara yer verdi; İletişim teknikleri, iletişimin engelleri, çocuk eğitiminde dikkat edilmesi gereken konular, iletişimde empatinin önemi, iletişimde aktif dinlemenin rolü, ‘ben dili’ kullanarak iletişimde çatışmaları önlemenin formülü.

19 Nisan 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 587 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın