Günün Tarihi:22 Ocak 2019

 

 

Akyazı asfaltla buluştu


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmaları, ilçelerde de devam ediyor. Bu kapsamda Mudurnu Caddesi, 8 bin ton asfaltla buluşturuldu.

Çalışmalar yoğunlaştırıldı

Havaların ısınması ve asfalt sezonunun açılması ile birlikte çalışmalarını yoğunlaştıran Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi, Akyazı Mudurnu Caddesi’ni sıcak asfaltla buluşturdu. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili olarak bilgi veren Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Haydar Akbulut, “Kısa bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu, 2019 yılına kadar şehrin tamamında bulunan grup yollarını sıcak asfaltla buluşacağının müjdesini vermişti. Biz de var gücümüzle bu hedefe ulaşmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

2 kilometre kaldırım

Asfalt sezonunun açılması ile birlikte tüm şehirde yoğun bir şekilde çalışmalara başladıklarını vurgulayan Akbulut, “Altyapı çalışmaları neticesinde ya da yıllar içerisinde çeşitli sebeplerle deforme olmuş yolları yenilemeye devam ediyoruz. Akyazı ulaşımında önemli bir yere sahip olan Mudurnu Caddesi’nde de 3 kilometrelik güzergahta sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdik. Çalışmalarımızda 8 bin ton sıcak asfalt kullanarak çift kat asfalt attık. Şu anda kaldırım imalatlarımız yapıldı. Bordürler tamamlandı. Güzergâhın kaldırım bulunmayan 2 kilometrelik kısmına da kaldırım yapıyoruz. Asfalt sezonu boyunca çalışmalarımızı belirli bir plan dahilinde tüm Sakarya’da sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. 

20 Nisan 2017 , Perşembe Bu haber toplam 451 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın