Günün Tarihi:21 Ocak 2019

 

 

Müdür ebeleri dinledi


İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü 21-28 Nisan Ebeler Haftası dolayısıyla birimleri dolaşarak ebeleri ziyaret etti.

Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde görevli ebeleri ziyaret eden Öğütlü, anne ve bebek sağlığı konusunda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı, şikayet ve önerileri dinledi.  

İnsanın hayata adım atarken elinden tutan ilk kişilerin ebeler olduğunu dile getiren Öğütlü, ebeliğin tarihin en eski mesleklerinden biri olduğunu belirterek, "Ebelik mesleği sadece doğum yaptıran değil, doğum öncesi ve doğum sonrası hizmetleri veren, bebeklik ve çocukluk döneminde beslenmeyi ve aşı takibini yapan, aile planlaması, bulaşıcı ve sosyal hastalıklardan korunmayla ilgili konularda bireye, aileye, topluma hizmet veren bir meslektir. Dünyaya yeni bir canlı gelirken her iki cana da hizmet eden, aldığımız ilk nefeste yanımızda olarak kutsal görevi yerine getiren ebelerimizin 21-28 Nisan Ebeler Haftasını Kutlarım" dedi.  Tarihi ebe-hemşire kıyafeti giyen sağlık meslek lisesi öğrencileri de gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Öğütlü'ye eşlik etti. 

 

25 Nisan 2017 , Salı Bu haber toplam 621 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın