Günün Tarihi:22 Ocak 2019

 

 

Alicanlar Konağı ihale edildi


Büyükşehir Belediyesi şehrin tarihi yapılarında gerçekleştirdiği dönüşüm çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Tarihi Alicanlar Konağı’nda yapılacak restorasyon çalışmalarının ihalesi gerçekleştirildi.

Reji sokağı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin tarihi yapılarında gerçekleştirdiği restorasyon çalışmalarını sürdürüyor.  Restore edilecek olan Eski Reji Sokağı’ndaki Tarihi Alicanlar Konağı’nın ihalesi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası İhale Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ihalenin başkanlığını Destek Hizmetleri Daire Başkanı Recep Ören üstlendi.

 

Tarihi yapılar

6 firmanın teklif sunduğu ihalenin ardından açıklamalarda bulunan Ören, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun da ifade ettiği gibi tarihi yapılar değerlerimizdir. Bu değerlerimize sahip çıkmaya Tarihi Alicanlar Konağı ile devam ediyoruz. Bu kapsamda ihalemizi gerçekleştirdik” dedi.  

 

Faaliyetler

Ören, “İhale komisyonumuz gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra sonuçları kamuoyuna duyuracak. Restore edildikten sonra kültürel ve sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapacak tarihi konağımızdaki dönüşüm çalışmalarının şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Verilen fiyatlar

Tarihi Alicanlar Konağı Restorasyon Yapım İşi için teklif sunan firmalar ve ihale komisyonuna sundukları teklifler şu şekilde; Akın İnşaat Mermer San. ve Tic. Ltd. Şti. 1 milyon 435 bin 341.01 TL, Cumhur Alp İnşaat Taah. Tic. Ltd. Şti. 1 milyon 452 bin 411.50 TL, Hamak İnşaat Proje Taah. San. ve Tic. A.Ş. 1 milyon 469 bin 273.50 TL, Anke İnşaat Rest. San. ve Tic. Ltd. Şti. 1 milyon 391 bin TL, Atelye Mimarlık Tasarım ve Yapım Ltd. Şti. 1 milyon 189 bin 956.78 TL, Ak Yapı İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.         1 milyon 416 bin 908.36 TL. 

28 Nisan 2017 , Cuma Bu haber toplam 650 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın